Hlavní navigace

Digitální rozhlas ve Vídni možná vůbec neodstartuje, chystaný test dostává trhliny

24. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Veřejnoprávní rozhlas ORF zatím nemá důvod k přechodu na technologii DAB+. Se svými stanicemi ovládá tři čtvrtiny rozhlasového trhu.

V polovině příštího měsíce měl v rakouské metropoli po několikátém odkladu konečně začít vysílat v pilotním provozu digitální rozhlas ve standardu DAB+. Aktuálně to bohužel vypadá tak, že start bude odložen na neurčito. Chystaný experiment totiž dostává povážlivé trhliny. Komerční stanice Kronehit včera oznámila, že se tohoto vysílání nezúčastní, podle dnešního vydání listu Der Standard z projektu couvá i samotný veřejnoprávní rozhlas. Ten sice již dříve ústy svých zástupců avizoval, že technologii příliš nedůvěřuje, ale chce si ji přesto jako možnou cestu do budoucna vyzkoušet.

Marketing Meeting balicek

K TÉMATU: Digitální rozhlas ve Vídni odstartuje 15. dubna, nabídne okolo patnácti stanic

Nutno upozornit, že tak významný hráč, jakým ORF bezpochyby je, tuto technologii nepotřebuje. Hitradio Ö3, zemské stanice Ö2, kulturní Ö1 a alternativní FM4 dohromady obhospodařují tři čtvrtiny rozhlasového trhu. ORF se odvolává na „úspěch“ technologie například v sousedním Německu, kde se sice povedl její restart, nicméně nákup DAB přijímačů není rozhodně tak vysoký, jak se před několika lety očekávalo. Nadále jsou ve hře stanice Radio Arabella, Lounge FM, Welle 1 (Salzburg), Radio Maria, Radio ERF, Life Radio a blíže nespecifikovaná rocková stanice ze Štýrska.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).