Hlavní navigace

Digitální rozhlas využije ve Vídni dva vysílače, počítá i s pokrytím na Slovensku

22. 1. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jaký bude obsah multiplexu, zatím také není známo. Dá se však očekávat, že půjde o stanice, které jsou „podepsány“ pod iniciativou Digitalradio Österreich.

Zkušební digitální rozhlasové vysílání ve standardu DAB+, které bude spuštěno začátkem dubna, počítá s pokrytím touto technologií ze dvou vysílačů. Jedním z nich bude komplex budov DC-Tower (7 kW), druhý lokalita Liesing (10 kW). Společnost ORS, která bude technicky zajišťovat chod tohoto multiplexu, jehož parametry zatím zveřejněny nebyly, počítá i ve velmi orientační mapce s částečným pokrytím Slovenska. Velkou šanci na zachycení signálu tak budou mít obyvatelé Bratislavy, není však vyloučeno, že některý z vysílačů bude zachycen i na území České republiky, konkrétně na Moravě.

ČTĚTE TAKÉ: Rakouský veřejnoprávní rozhlas spustí stanici FM21, zaměří se na mladší publikum

MMF23 tip3

Jaký bude obsah multiplexu, zatím také není známo. Dá se však očekávat, že půjde o stanice, které jsou „podepsány“ pod iniciativou Digitalradio Österreich. Sem patří mimo jiné vídeňské Radio Arabella, relaxační program LoungeFM přinášející žánr lounge, chillout, reggae a další nebo Life Radio. Rakouský veřejnoprávní rozhlas ORF si vůči technologii zachovává zdrženlivý odstup, ale testů se nakonec přece jen zúčastní. Zástupci média už se dříve nechali slyšet, že za tímto účelem chtějí spustit nový okruh zaměřený na mladší posluchače. Ten by měl nést označení FM21 a bude dostupný také na internetu.

Wien Dab by Lukáš Lucky Polák

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).