Hlavní navigace

Digitální rozhlas z Bavorska dočasně rozšířil pokrytí díky vypnutí Strahova

Lukáš Polák

Běžně je možné přijímat celobavorské multiplexy na kanálech 10D a 11D zejména v západních Čechách, což potvrdili čtenáři serveru DigiZone.cz například na Plzeňsku.

Doba čtení: 1 minuta

Relativně volné III. pásmo, které bylo v minulosti využíváno i v České republice pro potřeby analogového televizního vysílání, může přinášet majitelům digitálních rozhlasových přijímačů se standardem DAB+ zajímavé stanice na jejich anténu. To je i případ, jehož svědkem mohou být zájemci od dnešní desáté hodiny dopolední. Přesně ve chvíli, kdy České Radiokomunikace přerušily distribuci DAB+ multiplexu na kanálu 10D z vysílače Praha-Strahov, se mohl po proladění přijímače objevit na stejné frekvenci DAB rozhlas z Bavorska. Podmínkou pochopitelně je, aby zájemci byli v dosahu jeho signálu.

ČTĚTE TAKÉ: Český rozhlas odejde z pražského digitálního pilotu ze Strahova, bude jen na Žižkově

Běžně je možné přijímat celobavorské multiplexy na kanálech 10D a 11D zejména v západních Čechách, což potvrdili čtenáři serveru DigiZone.cz například na Plzeňsku. Pro majitele venkovních antén pro III. pásmo může být digitální rozhlas z Bavorska zajímavým zpestřením přijímané programové nabídky, a to zejména díky žánrovým stanicím Kultradio, Rock Antenne Bayern nebo Absolut Hot. V některých oblastech mohlo „setkání“ obou multiplexů způsobovat na českém území také jejich kolizi. Ve výsledku tak majitel DAB přijímače v takovém případě nezachytil ani jednu ze zmíněných sítí.

Našli jste v článku chybu?