Hlavní navigace

Digitální signál z Černé hory využije ČT i pro některé dokrývače Dvojky

28. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 8. 2009

Česká televize se rozhodla jako zdroj pro některé analogové dokrývače využít digitálního signálu z vysílače Černá hora. Serveru DigiZone.cz to sdělil tiskový manažer ČT Štěpán Janda. Kdyby se tak nestalo, bez signálu by po vypnutí analogu na Černé hoře zůstalo několik desítek dokrývačů. Na něj pak budou přeladěné během krátké výluky v rozmezí několika hodin až dnů, uvedl Janda.

DOKUMENT: Tabulka dokrývačů navázaných na vysílač Černá hora (DOC, 264 kB)

MM socky3

V praxi to znamená, že digitální signál kanálu ČT 2 bude převeden do analogové podoby a šířen prostřednictvím některého z dokrývačů. Nebude tedy nutné, aby svůj televizor nějak přelaďoval nebo si pořizoval např. set-top-box – o signál tak zkrátka nepřijde. Česká televize spustí digitální multiplex 1 se svými kanály a stanicemi České rozhlasu v noci na 1. září. DVB-T bude šířeno prostřednictvím kanálu 40. Mapku pokrytí si můžete prohlédnout zde.

Na pondělí chystá DigiZone.cz článek o spuštění digitálního vysílání multiplexu 1 na Černé hoře a multiplexů 2 a 3 z jihočeské Kle­tě.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.