Hlavní navigace

Digitální televize uspěly u Nejvyššího správního soudu

9. 5. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
9. 5. 2007

Nejvyšší správní soud v Brně zrušil jedno z šesti rozhodnutí Městského soudu v Praze, kterým bylo zpochybněno loňské udělení licencí prvním šesti digitálním televizím. Soud konkrétně napadl rozhodnutí o žalobě Galaxie sport, která ve sporu o výsledek licenčního řízení uspěla jako druhá po televizi Nova. O verdiktu informoval advokát Radek Pokorný, který zastupuje hudební televizi Óčko.

Zprávu serveru DigiZone.cz potvrdil i místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Petr Pospíchal. Podle jeho slov ale zatím není jasné, z jakého důvodu Nejvyšší správní soud uznal kasační stížnost, kterou proti úspěšné žalobě Galaxie sport podal provozovatel televize Óčko, ale také další držitel-nedržitel digitální licence, televize Febio a RRTV.

Soud se chová jako zednářská lóže a nedává nám vůbec žádné informace. Víme, že na jejich webu visí informace o tom, že rozhodli, ale to je asi tak všechno. Důvod, proč se tak stalo, si můžeme jen domýšlet, řekl Pospíchal. Podle místopředsedy RRTV je také možné, že Nejvyšší správní soud odmítl rozhodnutí pražského městského soudu z čistě formálních důvodů, pro které jej napadla i RRTV. Třeba proto, že neprojednával všechny žaloby proti výsledku licenčního řízení společně, dodává Pospíchal.

V takovém případě by ale podle Pospíchala nepadnul verdikt o meritu věci, tedy je-li písemné odůvodnění rady o neudělení licence neúspěšným žadatelům dostatečné či nikoli. Pak bychom se dočkali jenom dalšího zdržení, konstatuje Pospíchal. Nejvyšší správní soud ve svém rozhodnutí, datovaném 25. dubna 2007 píše, že verdikt pražského městského soudu ruší a vrací ho tomuto soudu k dalšímu řízení.

cif 24 - early cena - média

V Brně čekají na vyřízení ještě kasační stížnosti proti dalším pěti verdiktům Městského soudu v Praze, kterými byl zrušen výsledek licenčního řízení na digitální programy. Některé z žalob dokonce zpochybnily celou soutěž.

DOKUMENT: Rozhodnutí Nejvyššího správního soudu z 25. dubna 2007 (PDF, 1MB)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).