Hlavní navigace

Digitální TV Pohoda chce vyrábět hrané pohádky, dětské filmy a seriály

18. 12. 2005
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
18. 12. 2005

Televize Pohoda, která se uchází v probíhajícím výběrovém řízení o licenci pro pozemní digitální vysílání, chce vyrábět vlastní hrané pohádky, dětské seriály a filmy. V nedělním rozhovoru pro server Česká média to řekl šéf projektu Radim Pařízek, který zároveň vlastní ostravské rádio Čas a je spolumajitelem sítě rádií Hey. Naše televize by měla mít širší záběr na cílovou skupinu od tří až přibližně do pětadvaceti let, tedy jak pro děti, tak pro teenagery, včetně např. vysokoškoláků. Bude je oslovovat v těch časech, kdy jsou schopni sledovat televizi, uvedl Pařízek.

UXD

TV Pohoda podle Pařízka zařadí také animované seriály a filmy, ale v menší míře než kabelové a satelitní kanály pro děti: ale určitě ne těch akčních, agresivních s dějem plným vražd, krve a násilí. Stanice rovněž chystá spolupráci se zlínskou filmovou školou, s níž by chtěla v koprodukci vyrábět večerníčky. Se zlínskou školou jsme předběžně debatovali, že je možné vyrábět věci dílem koprodukčně, dílem využít samostatnosti studentů. A platí to nejen zde, nýbrž i v dalších regionech. Hodláme využít mladých kreativních lidí, kterým můžeme pomoci dostat se do mediální branže, výhodou pro nás budou přijatelné ceny za produkci a výrobu, míní Pařízek.

Televize počítá s tím, že v regionech se dají vyrábět pořady ve výrazně nižších cenových relacích než v Praze. Menší televize toho musí využít. Otázka je, zda budou nebo nebudou stejně kvalitní jako profesionální produkce za profesionální ceny, říká Pařízek. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání by mohla o licencích pro pozemní digitální vysílání v přechodných multiplexech B a C rozhodnout již příští týden, nejpozději pak v únoru příštího roku.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.