Hlavní navigace

Digitální vysílání není pro regiony Primy povinností

Sdílet

21. 12. 2009

Regionální televize, které vysílají s Primou na jedné frekvenci, mohou vysílat digitálně. Není to ale jejich povinnost. Serveru DigiZone.cz to sdělila předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Kateřina Kalistová. Regionální televize, které sdílí analogové kmitočty s televizí Prima, mají právo vysílat digitálně, ale není to jejich povinnost, uvedla Kalistová.

Content tip témata

Toto právo jim bylo přiřknuto sérií rozhodnutí RRTV na podzim roku 2007 podle přechodných ustanovení zákona o rozhlasovém a televizním vysílání z roku 2006. Z textu tohoto zákona vyplývá, že regionálním televizím vzniká právo po dobu platnosti licence šířit svůj program i digitálně. Není tam ale žádné časové omezení, do kdy by měly začít digitálně vysílat, upřesnila předsedkyně RRTV. V praxi tedy podle zákona vznikne právo šířit vysílání také digitálně. Pro tyto stanice tedy neplatí ani povinnost zahájit digitální vysílání do 360 dní.

Rozhovor s předsedkyní RRTV Kateřinou Kalistovou nejen o regionálním digitálním vysílání čtěte již zítra na serveru DigiZone.cz.