Hlavní navigace

Digitální vysílání není pro regiony Primy povinností

21. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
21. 12. 2009

Regionální televize, které vysílají s Primou na jedné frekvenci, mohou vysílat digitálně. Není to ale jejich povinnost. Serveru DigiZone.cz to sdělila předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Kateřina Kalistová. Regionální televize, které sdílí analogové kmitočty s televizí Prima, mají právo vysílat digitálně, ale není to jejich povinnost, uvedla Kalistová.

BRANDstorming tip2

Toto právo jim bylo přiřknuto sérií rozhodnutí RRTV na podzim roku 2007 podle přechodných ustanovení zákona o rozhlasovém a televizním vysílání z roku 2006. Z textu tohoto zákona vyplývá, že regionálním televizím vzniká právo po dobu platnosti licence šířit svůj program i digitálně. Není tam ale žádné časové omezení, do kdy by měly začít digitálně vysílat, upřesnila předsedkyně RRTV. V praxi tedy podle zákona vznikne právo šířit vysílání také digitálně. Pro tyto stanice tedy neplatí ani povinnost zahájit digitální vysílání do 360 dní.

Rozhovor s předsedkyní RRTV Kateřinou Kalistovou nejen o regionálním digitálním vysílání čtěte již zítra na serveru DigiZone.cz.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).