Hlavní navigace

Digitální vysílání není pro regiony Primy povinností

21. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

21. 12. 2009

Regionální televize, které vysílají s Primou na jedné frekvenci, mohou vysílat digitálně. Není to ale jejich povinnost. Serveru DigiZone.cz to sdělila předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Kateřina Kalistová. Regionální televize, které sdílí analogové kmitočty s televizí Prima, mají právo vysílat digitálně, ale není to jejich povinnost, uvedla Kalistová.

KL21

Toto právo jim bylo přiřknuto sérií rozhodnutí RRTV na podzim roku 2007 podle přechodných ustanovení zákona o rozhlasovém a televizním vysílání z roku 2006. Z textu tohoto zákona vyplývá, že regionálním televizím vzniká právo po dobu platnosti licence šířit svůj program i digitálně. Není tam ale žádné časové omezení, do kdy by měly začít digitálně vysílat, upřesnila předsedkyně RRTV. V praxi tedy podle zákona vznikne právo šířit vysílání také digitálně. Pro tyto stanice tedy neplatí ani povinnost zahájit digitální vysílání do 360 dní.

Rozhovor s předsedkyní RRTV Kateřinou Kalistovou nejen o regionálním digitálním vysílání čtěte již zítra na serveru DigiZone.cz.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.