Hlavní navigace

Digitální vysílání také černobíle, proč ne?

9. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
9. 2. 2009

Věřte tomu, nebo ne, ale jsou mezi námi ještě i ti obyvatelé, kteří budou sledovat digitální vysílání na svém černobílém televizoru. Svědčí o tom článek z dnešního Chebského deníku. Ten čtenáře upozorňuje, že již letos v dubnu bude v tamním regionu spuštěno digitální vysílání multiplexu 2, ale diváci se nemusí bát, že by o vysílání na svých televizorech přišli. Na zahrádce mám starou černobílou televizi a velmi by mě zajímalo, zda si budu muset kupovat televizi novou barevnou, zajímal se jeden ze seniorů z Chebu.

Františka Malého, který je autorem dotazu, ale i všechny ostatní mluvčí Českých Radiokomunikací Marie Fianová uklidnila, že pro příjem digitálního vysílání je důležitý především stav přijímací antény. Na stáří televizoru v podstatě nezáleží. Pokud je anténní systém a set–top–box v dobrém stavu, se zobrazením digitálního vysílání na černobílých obrazovkách nebude problém, dodala Fianová. Mezi dotazy Chebskému deníku se také často vyskytovala otázka, zdali bude nutné pro více televizoru více přijímačů. Pro současné sledování více programů na více televizích doporučujeme zapojit stejný počet set–top–boxů, sdělila na závěr Fianová.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).