Hlavní navigace

Digitální vysílání v Praze bude mít ve středu výluku

14. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

14. 3. 2011

Obyvatelé hlavního města se budou muset ve středu obejít bez signálu digitální televize z vysílače Žižkov. Dominantní provozovatel rozhlasových a vysílacích služeb v tuzemsku, společnost České Radiokomunikace, totiž připravila na tento den v době od šesté do patnácté hodiny výluku. Předcházet jí bude také údržba vysílacího systému pro rozhlas, a to od půlnoci do páté ráno.

ČTĚTE TAKÉ: TV Barrandov HD už testuje ve zkušebním multiplexu DVB-T2 v Praze

Diváci, kteří přijímají digitální signál z žižkovského vysílače, mohou po dobu výluky dočasně přijímat signál z několika dalších vysílačů – středočeského Cukráku a Mezivrat (Votice), v některých případech i z Bukové hory (Ústí nad Labem, pozn. red.), sdělil při této příležitosti mluvčí operátora Kamil Chalupa. Výluka se bude týkat také experimentálního digitálního vysílání v systému DVB-T2, které probíhá na 25. kanálu a obsahuje programy Barrandov HD, ČT HD, Nova HD a Prima HD.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.