Hlavní navigace

DigiZone.cz chystá další Kulatý stůl o digitalizaci

18. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 2. 2008

Již čtvrtý Kulatý stůl o digitalizaci chystá na příští měsíc redakce serveru DigiZone.cz. Ten se uskuteční již 13. března od 13 do přibližně 17 hodin v hotelu Adria. Záštitu nad konferencí převzal ministr vnitra Ivan Langer, moderovat ji bude Jakub Železný známý z veřejnoprávní televize a rozhlasu. Kulatý stůl je primárně určen pro odbornou veřejnost, která se pohybuje v prostředí digitalizace českých televizí, a pro žurnalisty. Členy panelových diskusí jsou přední odborníci z oblasti telekomunikací, regulačních orgánů a médií. Účastnický poplatek je 2 250 Kč bez DPH.

Program konference budou tvořit prezentace a panelové diskuse vztahující se ke třem samostatným tématům. V prvním bloku se bude rekapitulovat a hodnotit prvních 100 dní fungování „diginovely“ a diskutovat o tom, jak by mohla připravovaná novelizace zákona o elektronických komunikacích ovlivnit další vývoj procesu digitalizace. Blok se také dotkne revidované evropské směrnice Televize bez hranic.

Druhý blok se bude věnovat šestici původních vítězů licenčního řízení na první celoplošné digitální televize, kteří mohou od začátku roku 2008 žádat o vydání tzv. kompenzační licence pro celoplošné zemské digitální vysílání (DVB-T). Jak jsou na tom jednotlivé televize s přípravami a kdy zhruba je budou moci diváci v jednotlivých regionech naladit, to budou otázky, na které se pokusí odpovědět pozvaní hosté.

Content tip EARLY

Poslední blok Kulatého stolu se zaměří na první veřejnoprávní multiplex v ČR. Diskutovat se bude mimo jiné o tom, jak se o novém multiplexu dozvědí diváci a kdy ČT opustí stávající společné sítě s Novou. Hlavním hostem v programu je Zdeněk Duspiva, předseda Národní koordinační skupiny pro digitalizaci (Ministerstvo vnitra). Mezi dalšími řečníky se objeví například Jiří Balvín, předseda Asociace digitálních televizí (ADT) a generální ředitel TV Óčko, Václav Žák, předseda RRTV, nebo Jiří Oberfalzer, předseda senátní komise pro sdělovací prostředky.

Podrobný program konference naleznete zde, přihlásit se můžete tamtéž.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).