Hlavní navigace

Programovací jazyk pojmenovaný po Karlu Čapkovi ožívá na tabletech

1. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jeden z prvních jazyků pro programátorské začátečníky se dočkal nové implementace. Nyní je k dispozici i jako aplikace pro tablety s Androidem a iOS.

Jeden z prvních jazyků pro programátorské začátečníky se dočkal nové implementace. Od roku 1981, kdy byl na Stanfordově univerzitě vytvořen Richardem E. Pattisem, slouží Karel pro základní výuku programování. 

Snad i díky volbě jména Karel (které bylo zvoleno jako pocta Karlu Čapkovi, tvůrci slova robot) se jazyk v osmdesátých letech dočkal české lokalizace, a tak řada nás, pamětníků, u něj vzpomíná na své začátky. V kroužcích, na 8-bitových mašinkách, jsme Karla, po domácí přípravě na čtverečkovaných papírech, učili novým kouskům.

Karel tedy znovu žije. Vstoupil do, pro něj nového prostředí sociálních sítí a neuvěřitelně výkonných tabletů (verze pro iOS Android), aby oslovil nové generace začínajících programátorů a programátorek. Sdílejme města i zajímavé úkoly. Naučme ho novým vtipným kouskům.Bydlí na adrese http://www.karel1981.cz a doufá v nerdskou návštěvu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).