Hlavní navigace

Programovací jazyk

Pražští JetBrains i díky Kotlinu opět slušně rostli. Mají přes milion uživatelů

Původem ruské společnosti JetBrains, která má ovšem centrálu a duševní vlastnictví registrované v Česku, se dařilo slušně růst také v loňském roce. Poslední výroční zprávu firma ještě nezveřejnila, uvádí nicméně, že v Česku navýšila příjmy…

Senzory Martina Malého: Jak se může lékař začít učit programovat

Dnes je velice snadné začít programovat, protože jsou celé hory návodů a jazyků. Ale je velmi těžké začít programovat, protože vás k tomu vlastně nic nenutí.

Doba čtení: 4 minuty

Senzory Martina Malého: Jaký jazyk bude používat Internet věcí

Jaký jazyk se bude používat za pět let? A jaký budu používat já? Před pěti lety to vypadalo na JavaScript, před deseti na PHP, ale upřímně: nevím.

Doba čtení: 4 minuty

WebAssembly slibuje podstatné zrychlení webů, konec JavaScriptu se ale nekoná

Mozilla, Microsoft, Google i Apple pracují na společném projektu, který má posunout dnešní webové aplikace na novou úroveň.

Doba čtení: 7 minut

Swift je splacený dluh Applu. Šanci má hlavně v herním průmyslu

Apple Swiftem napravuje rozhodnutí z dob startu prvních iPhonů a chce přetáhnout k iOS hlavně androidové programátory. Nebude to ale jednoduché.

Doba čtení: 3 minuty

Programovací jazyk pojmenovaný po Karlu Čapkovi ožívá na tabletech

Jeden z prvních jazyků pro programátorské začátečníky se dočkal nové implementace. Nyní je k dispozici i jako aplikace pro tablety s Androidem a iOS.

1. 10. 2013 13:20
Doba čtení: 1 minuta

Josef Šlerka: Data už jsou, učíme se je destilovat

Bývalý divadelní dramaturg, dnes šéf vývoje nástrojů na analýzu sociálních sítí v Ataxu a také učitel nových médií na Univerzitě Karlově, hovořil na prvním letošním NetClubu například o tom, jak destilovat data ze sociálních sítí nebo proč zkopírování jednoduché služby stačí k tomu, aby se člověk stal na českém Internetu hvězdou.

Doba čtení: 11 minut

Zemřel Dennis Ritchie, otec C a Unixu

Po dlouhé nemoci, ve věku 70 let, zemřel Dennis MacAllistair Ritchie. Uznávaný počítačový vědec, otec programovacího jazyka C, ale také Unixu.

Doba čtení: 2 minuty