Hlavní navigace

Discovery přebírá zbývající podíl v Eurosportu za třináct miliard

23. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Eurosport působí se svými dvěma tematickými kanály v nabídce placených služeb v České republice i na Slovensku. Na našem území poskytuje i on-line přehrávač Eurosport Player.

Společnost Discovery Communications, která je majitelem všech kanálů pod hlavičkou Discovery, včera oznámila, že přebírá zbývající devětačtyřicetiprocentní body v Eurosportu, vedoucí tematické televizní skupině v oblasti Evropy a Asie. Discovery přebírá plnou kontrolu nad Eurosportem za astronomickou částku 491 milionů euro, tedy v přepočtu přibližně 13 miliard korun. Doposud drželo Discovery mírně nadpoloviční podíl, tedy 51 %. Celková hodnota Eurosportu byla tehdy stanovena na 902 milionů €, což bylo podle tehdejšího kurzu téměř 25 miliard korun. Aktuálně jde o 24,3 miliardy Kč.

cif-tip-téma-foto

K TÉMATU: Obchod za miliardy: Discovery převezme většinový podíl v kanálech Eurosport

V Discovery Communications jsme nadšeni, že můžeme rozšířit a prohloubit naše investice do Eurosportu. I nadále budeme posilovat naši nejnovější globální značku a budeme usilovat o získání dalších lokálních vysílacích práv, která vytvářejí hodnotu pro naše diváky, inzerenty i distributory. V roce 2012 jsme zahájili naše investice do Eurosportu získáním 20% podílu, před více než rokem došlo k navýšení na 51 %. Převzetí plné kontroly nad Eurosportem je dokončením našeho závazku vedoucímu k posílení Eurosportu jako přední sportovní značky a její plnou integraci do bezkonkurenčního globálního portfolia Discovery, uvedl prezident a generální ředitel Discovery Communications David Zaslav.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.