Hlavní navigace

Disney prozradil podrobnosti o startu v České republice

10. 9. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
10. 9. 2009

Společnost Walt Disney na dnešní tiskové konferenci představila kanál Disney Channel i za účasti viceprezidenta a generálního ředitele Disney Channels pro střední a východní Evropu Macieje Brala. Program nahradí stanici Jetix již 19. září. Bral konstatoval, že tento program je na světě jednou z vedoucích značek, co se týká vysílání pro děti a rodiny a do konce roku by měl zasáhnout na 60 milionů domácností. Disney Channel by měl do konce roku ve střední Evropě zasáhnout na 30 milionů domácností.

Našim cílem je vytvořit obsah, který se vztahuje na celý svět. Jeho smyslem je zasáhnout děti i rodiny. Je důležité, aby ho mohli sledovat společně, uvedl Bral. Cílem kanálu je tedy mířit hlavně na rodinu a dodal, že Disney Channel bude klást velký důkaz na kvalitu, a to především kvůli rodičům, kteří nechávají děti u obrazovky. Chceme, aby se děti ve vysílání viděly a pozitivně byla zobrazena jejich společnost, řekl viceprezident Disney Channels. Výborným příkladem je podle něj např. Muzikál ze střední.

Mezi další hity bude patřit např. Hannah Montana nebo Jonas (o skupině Jonas Brothers) apod. V prvním jmenovaném seriálu uvidí dětí a jejich rodiče v současné době populární zpěvačku a herečku Miley Cyrus. Jonas pojednává také o hudební seskupení, kterým jsou Jonas Brothers. Těm se dařilo např. v hitparádě na hudební televizi Óčko. Hlavními hrdiny jsou chlapci, kteří se podle Brala dostávají do neuvěřitelných situací. Posledním hitem by měl být tzv. Program na ochranu princezen. I zde uvidí diváci známou tvář v podobě zpěvačky Demi Lovato.

ICTZ23

Pro děti ve věku od dvou do pěti let bude určen blok Playhouse Disney, který bude mít podtitul Představuj si a uč se. Děti by měly mít pocit, že se baví a přitom by se vzdělávaly, uvedl Maciej Bral a dodal, že Disney chce podpořit sebevyjádření a motorické dovednosti, které přispívají k rozvoji malého dítěte. Snažíme se spolupracovat s místními umělci, kteří text nazpívali, a pak jsme rádi, pokud nahrávky vyjdou např. i na CD a dostanou se k cílové skupině. Chceme také lokalizovat místní obsah, takže vytváříme kreativní centra, kde by se měl lokální obsah globalizovat a přenášet dál, řekl také šéf Disney Channel.

ČTĚTE TAKÉ:
Dětský program Jetix se od 19. září přejmenuje na Disney Channel
Dětský kanál Jetix se může přejmenovat na Disney Channel

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.