Hlavní navigace

Diváci HBO se bouří, kanál už v CS Linku neobsahuje AC3 stopu

13. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 11. 2007

9. listopadu čekalo na diváky HBO, kteří přijímají jeho signál ze satelitní platformy CS Link, nepříjemné překvapení. Z tohoto kanálu byla odebrána AC3 stopa pro zvuk Dolby Digital. Přibližně půlmegabit, který se takto ušetřil, by měl posloužit jako prostor pro další služby a programy. Záporné reakce diváků na sebe pochopitelně nenechaly dlouho čekat. Už není důvod si HBO předplácet (není 16:9, nemá DD AC3, kostičkuje, programová skladba je také slabá). Za 200 Kč na měsíc si půjčím raději 5 DVD se vším všudy, rozčiluje se na serveru satCentrum.com jeden ze čtenářů.

Vrcholem této změny byl pro diváky včerejšek, kdy mělo HBO vysílat od dvaceti hodin film v originále s českými titulky. Vše ale dopadlo jinak. V pondělí má běžet film v originále s titulky, ale šel český dabing s pevnými českými titulky, konstatoval nespokojeně předplatitel ze Slovenska. Premiérový kanál se navíc nemůže pochlubit ani velkou obrazovou kvalitou. V průměru je na video za sekundu určených 2,85 Mb.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.