Hlavní navigace

Diváci na Liberecku mohou zachytit nový regionální DVB-T multiplex z Německa

Lukáš Polák

Německá regionální stanice ertv se ve svém vysílání věnuje primárně oblasti, v níž vysílá, tedy městu Görlitz a celému tomuto okresu. Obhospodařuje něco málo přes 200 tisíc diváků.

Doba čtení: 1 minuta

27. června spustil německý kanál euro-Regional tv zemské šíření prostřednictvím technologie DVB-T. Stanice, která vysílá prostřednictvím vysílače Goerlitz – Liebighoehe, je zachytitelná i na území Libereckého kraje. Serveru DigiZone.cz to potvrdili jeho čtenáři v diskusním fóru. Signál multiplexu, který obsahuje prozatím jedinou televizní stanici, je šířen na kanálu 24, pravděpodobně výkonem 3,16 kW, s vertikální polarizací. Jeho síla je tedy mnohem nižší, než například u lokality Löbau – Schafberg (50 kW). Ta obsahuje multiplexy ARD-MDR (kanál 39), ZDF-mobil Bouquet (kanál 36) a MDR-Sachsen (kanál 27).

ČTĚTE TAKÉ: Německý Sport 1 dostane sesterské rádio, vysílat by mělo i v technologii DAB

Spuštění svého vysílání prostřednictvím technologie DVB-T už stanice euro-Regional tv potvrdila také prostřednictvím webových stránek a na sociální sítí Facebook. Zkušební vysílání bylo zahájeno dnes (27. června, pozn. red.) v normě QPSK na kanálu 24. Signál je v blízkosti vysílače snadno dostupný prostřednictvím vnitřní antény v pásmu UHF, uvedla televize. euro-Regional tv je komerčním kanálem pro město Görlitz a celý tento okres. Signál je možné přijímat ale také v oblasti Löbau, Bautzen a za polskými hranicemi. Technický zásah kanálu je 210 tisíc diváků, konstatuje program na svém webu.

Našli jste v článku chybu?