Hlavní navigace

Diváci na Liberecku mohou zachytit nový regionální DVB-T multiplex z Německa

8. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Německá regionální stanice ertv se ve svém vysílání věnuje primárně oblasti, v níž vysílá, tedy městu Görlitz a celému tomuto okresu. Obhospodařuje něco málo přes 200 tisíc diváků.

27. června spustil německý kanál euro-Regional tv zemské šíření prostřednictvím technologie DVB-T. Stanice, která vysílá prostřednictvím vysílače Goerlitz – Liebighoehe, je zachytitelná i na území Libereckého kraje. Serveru DigiZone.cz to potvrdili jeho čtenáři v diskusním fóru. Signál multiplexu, který obsahuje prozatím jedinou televizní stanici, je šířen na kanálu 24, pravděpodobně výkonem 3,16 kW, s vertikální polarizací. Jeho síla je tedy mnohem nižší, než například u lokality Löbau – Schafberg (50 kW). Ta obsahuje multiplexy ARD-MDR (kanál 39), ZDF-mobil Bouquet (kanál 36) a MDR-Sachsen (kanál 27).

MM_SS3

ČTĚTE TAKÉ: Německý Sport 1 dostane sesterské rádio, vysílat by mělo i v technologii DAB

Spuštění svého vysílání prostřednictvím technologie DVB-T už stanice euro-Regional tv potvrdila také prostřednictvím webových stránek a na sociální sítí Facebook. Zkušební vysílání bylo zahájeno dnes (27. června, pozn. red.) v normě QPSK na kanálu 24. Signál je v blízkosti vysílače snadno dostupný prostřednictvím vnitřní antény v pásmu UHF, uvedla televize. euro-Regional tv je komerčním kanálem pro město Görlitz a celý tento okres. Signál je možné přijímat ale také v oblasti Löbau, Bautzen a za polskými hranicemi. Technický zásah kanálu je 210 tisíc diváků, konstatuje program na svém webu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.