Hlavní navigace

Diváci Skylinku: Máme problém s Novou HD

Sdílet

21. 10. 2008

Dnes je to přesně tři týdny, co začala v satelitní platformě Skylink vysílat televize Nova ve vysokém rozlišení a abonenti tohoto balíku kanálů se již od 1. října setkávají se závažným problémem. Nova HD se nezobrazuje divákům na jejich HDTV přijímačích tak, jak by měla, alespoň ne na všech. Na redakční e-mail DigiZone.cz se ozvalo již několik čtenářů, kteří mají u české komerční jedničky zpožděný zvuk oproti obrazu, a to v tom lepším případě. V horším jim pak nenaskočí vůbec obraz.

WT100 SEO

Čím je problém způsoben? Mnoho firem, distributorů satelitních set-top-boxů, svaluje vinu na provozovatele vysílání, tedy společnost Towercom. Jak jsme se měli možnost v naší redakci přesvědčit, tvrzení nejsou ale pravdivá. Jsou set-top-boxy, dokonce i ty starší, jako je např. Homecast 5001, které zvládají zpracování signálu Novy HD bez problémů. Některé s ním mají problémy. Jde především o Humax HDCI-2000, Pace DS810 nebo novinkový Optibox 7750 HD CICX.

U právě uvedených výrobků na trh nebo set-top-boxů z posledních měsíců, by neměl být s tímto do budoucna problém. Stačí, když výrobce vydá nový firmware (firemní software přijímače) a problém opraví. Horší bude situace u přijímačů, kde už skončila softwarová podpora. Zde je otázkou, jak se daný výrobce s reklamací set-top-boxu od zákazníka popasuje.