Hlavní navigace

Diváci z Prahy a středních Čech mají problém s příjmem digitální Primy

8. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
8. 10. 2008

Digitální signál televize Prima a dalších programů multiplexu 3, tedy televizí Óčko, Z1, Public TV, TV Noe a rádia Proglas, dosahuje od víkendu, kdy došlo k výlukám na všech pražských vysílačích této digitální sítě, v Praze a středních Čechách horší intenzity. V mnoha místech, zejména dále od Prahy, není možné tento multiplex vůbec naladit. Důvodem je další výpadek dvou ze tří pražských vysílačů multiplexu 3.

KL24

Ačkoli operátor sítě, společnost Czech Digital Group (CDG), již v neděli tvrdil, že všechny tři pražské vysílače, tedy Strahov, Ládví a Zelený Pruh, fungují, jak mají, ve skutečnosti tomu tak není. Multiplex 3 na kanálu 46 pro Prahu a střední Čechy vysílá pouze z vysílače Strahov. Ten měl o víkendu původně problém, který operátor vyřešil spuštěním náhradního anténního systému na strahovském vysílači.

Tento náhradní systém ale způsobil rozpad jednofrekvenční sítě na kanálu 46, v níž vysílaly další dva vysílače: Ládví a Zelený Pruh. CDG se proto rozhodla dočasně vypnout vysílání multiplexu 3 z Ládví a Zeleného Pruhu a ponechat jen náhradní vysílání ze Strahova. Firma nyní čeká na instalaci nového anténního systému pro strahovský vysílač, který by umožnil dále vysílat v jednofrekvenční síti s vysílači Ládví a Zelený Pruh.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).