Hlavní navigace

Divácké návyky stále budou existovat, myslí si exšéf Novy

17. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 5. 2011

Pavel Krbec, šéf internetu televize Nova, si myslí, že stojíme před technologickou bariérou při přenášení pořadů po síti. I když tu bude stoprocentní penetrace broadbandem, tak tu bude stále řada těch, kteří mají divácké návyky. Budou existovat také sociologické návyky. Chování se rapidně nezmění. Mladí se začnou po přechodu do práce chovat stejně, jako viděli u svých rodičů, uvedl bývalý generální ředitel TV Nova Petr Dvořák.

Podle Dvořáka se určitě nestane to, že by jedno médium vystrnadilo to druhé. Divák najde obsah na internetu, v televizi nebo možná někde jinde, konstatoval Dvořák. Milan Fridrich z Nových médií ČT by však nebyl tak skeptický. Diváci si neuměli představit, co bude televize umět. Občas vynášíme silné soudy na začátku technologických procesů. Jsme sice pasivní, což je sice stav, který se stal, ale může se klidně stát, že v průběhu následujících dekád se chování mění, uvedl Fridrich, podle kterého je možné chování lidí změnit.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).