Hlavní navigace

Diváky TV Barrandov čeká v DVB-T přelaďování, stejně jako loni u Primy family

16. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO Televize Prima měnila jeden z technických parametrů na přelomu let 2011 a 2012. Hlavním důvodem tehdy bylo očištění od regionálních televizí.

24. června v pravé poledne dojde ke změně jednoho z parametrů plnoformátové televize Barrandov v rámci pozemního vysílání (DVB-T). Jedná se konkrétně o Service ID, takzvaný SID. Tento krok je nutný proto, jelikož stanice nedávno přešla z původního na nového vlastníka. Oficiálně se tak stalo minulý měsíc. Dosavadní držitel vysílací licence, akciová společnost Barrandov Televizní studio, stávající oprávnění pro DVB-T šíření vrátil. A obratem požádal o vydání licence nové, ale už jako firma ovládaná Jaromírem Soukupem.

ICTZ23

Z ARCHIVU: Nejde vám Prima? Musíte přeladit televizi nebo set-top-box na Primu family

Stejný krok už potkal české diváky hned na počátku loňského roku, tedy 1. ledna 2012. Tehdy museli přelaďovat kvůli proměně tehdejší televize Prima na Primu family. Tento krok měl především za cíl to, aby se stanice zbavila povinnosti nechat vstupovat do svého vysílání regionální televize. Tehdejší krok de facto znamenal i postupný útlum Regionální televizní agentury (RTA). Její osud byl zpečetěn na posledním zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), která souhlasila s vrácením jejich licencí.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.