Hlavní navigace

Dnes startuje digitální rozhlas z Löbau, zájemci ho naladí i na severu Čech

Lukáš Polák

Nový rozhlasový multiplex z Löbau bude šířit okruhy německého rozhlasu MDR. Nabídne mj. stanice MDR Jump, MDR Sputnik nebo nový program MDR Sachsen Extra.

Doba čtení: 1 minuta

Telekomunikační operátor Media Broadcast, německá obdoba Českých Radiokomunikací, naplánoval na dnešní den spuštění digitálního rozhlasu ve standardu DAB+ z dlouho očekávaného vysílače Löbau – Schafberg. Ten se nachází nad Šluknovským výběžkem a ještě vylepší stávající přesah této technologie na naše území. Doposud mohli zájemci o německý DAB spoléhat především na stanoviště Dresden – Wachwitz (kanál 9C) a od 1. dubna také na Chemnitz – Geyer (kanál 8D).

K TÉMATU: Vysílač Schafberg sousedící se Šluknovským výběžkem začne šířit digitální rozhlas

Schafberg bude digitální rozhlas šířit výkonem 8 kW s vertikální polarizací. Multiplex obsahuje bohužel pouze programy rozhlasu MDR, který je určen pro Sasko, Sasko-Anhaltsko a Duryňsko. Nedávno došlo k úpravě této sítě, když se v ní objevil i okruh pro srbskou menšinu a program MDR Sachsen Extra. Ten zprostředkovává přenosy ze saského zemského parlamentu. Z vysílače Löbau – Schafberg jsou šířeny například stanice Radio Lausitz, Hitradio RTL Sachsen a Radio PSR.

Našli jste v článku chybu?