Hlavní navigace

Dnešnímu průvodci digitalizací v deníku Blesk se raději vyhněte

7. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 11. 2008

Přechodu na digitální vysílání se možná nečekaně věnuje dnes ve větší míře i bulvární deník Blesk. Tomuto tématu vyčlenil čtyři články, a ten první dokonce umístil hned na první stránku. Na ní přináší text s názvem Jste připraveni na digitální vysílání, kde se snaží přinést odpověď na podle něj 11 nejčastějších otázek spojených s přechodem. Mezi nimi např. co je pozemní digitální vysílání, co by nemělo set-top-boxu chybět nebo zdali se za příjem DVB-T platí. V tomto článku také tiskový manažer Českých Radiokomunikací jmenuje oblasti, kde se digitálně vysílá, což se však týká pouze multiplexu 2.

cif - debata 2

V článku Postup a 7 výhod digitalizace, který najdete na straně 2, je bohužel řada manipulujících pvrků, protože slibuje čtenářům plusy, ke kterým se divák s běžným set-top-boxem vůbec nedostane. Hned první bod konstatuje, že na rozdíl od analogové televize je ta digitální prakticky necitlivá na nejrůznější rušení a zkreslení. Digitální televizní signál lze přijímat podle ní i v jedoucím autě. To je sice pravda, ovšem kdo si něco takového vyzkoušel, ví, že DVB-T pak trpí výpadky obrazu a podobnými vadami. To byla ostatně výtka i na tiskové konferenci k představení nového mobilního telefonu od LG Electronics.

Další manipulativní body následují. Na konci je pak jen mimochodem zmínka, že bylo čerpáno z webových stránek České televize. Slušelo by se ovšem říci, že výhody, jako je např. výběr pohledu z různých kamer přináší především satelit, a to ještě navíc zahraniční platformy jako je německá Premiere. Poslední ze čtveřice článků je ten s názvem Jak mít skvělý obraz. Pokud chcete praktickou radu, obraťte se na některou „anténářskou“ firmu v daném místě, nebo se poohlédněte po někom, kdo už v okolí digitální signál přijímá, konstatuje deník.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).