Hlavní navigace

DNSSEC: sdružení CZ.NIC nasazuje NSEC3

3. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sdružení CZ.NIC dnes začalo s implementací NSEC3, nové verze technologie DNSSEC. S nasazením NSEC3 se čekalo na podepsání kořenové zóny, k němuž došlo nedávno (přesněji 15. července 2010). Proces potrvá celý den, měl by být dokončen kolem 19. hodiny. Musí být také poslána žádost organizaci IANA týkající se výměny klíče v kořenové zóně. Technicky se má celá operace dokončit do konce tohoto měsíce, do kdy budou také staženy všechny staré klíče z míst, kde byly používány dosud (ITAR, DLV,…

Sdružení CZ.NIC dnes začalo s implementací NSEC3, nové verze technologie DNSSEC. S nasazením NSEC3 se čekalo na podepsání kořenové zóny, k němuž došlo nedávno (přesněji 15. července 2010). Proces potrvá celý den, měl by být dokončen kolem 19. hodiny. Musí být také poslána žádost organizaci IANA týkající se výměny klíče v kořenové zóně. Technicky se má celá operace dokončit do konce tohoto měsíce, do kdy budou také staženy všechny staré klíče z míst, kde byly používány dosud (ITAR, DLV, internetové stránky).

Přechod na NSEC3 a změny s tím související ovlivní především provozovatele rekurzivních DNS serverů, kteří provádějí validaci pomocí DNSSEC. Právě ti, pokud to již neudělali, by měli co nejdříve přejít na validaci DNSSEC přes klíč kořenové zóny, bližší informace k tomuto bodu najdou na internetové adrese www.dnssec.cz, a upgradovat na nejnovější verzi DNS serveru, upozorňuje Jaromír Talíř, technický ředitel sdružení CZ.NIC, který dohlíží nad zavedením NSEC3. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.