Hlavní navigace

Do čela ministerstva průmyslu a obchodu by měl nastoupit jeho stávající náměstek Jiří Havlíček

Autor: Wikimedia
Jan Brychta

Novým ministrem průmyslu a obchodu by se měl stát dosavadní náměstek Jiří Havlíček, který doteď vedl správní sekci. Informoval o tom server Aktuálně.cz.

Doba čtení: 1 minuta

Ministerstvo průmyslu a obchodu by měl až do podzimních voleb vést jeho dosavadní náměstek správní sekce Jiří Havlíček. Podle serveru by jeho jméno měl na odpoledním setkání oznámit předseda vlády Bohuslav Sobotka prezidentu Miloši Zemanovi. Havlíček nahradí ve funkci Jana Mládka, odvolaného na konci února. Jedním z důvodů pro jeho odvolání mohla být přílišná benevolentnost jeho úřadu ve vztahu k mobilním operátorům.

PODROBNĚJI: Novela zákona o elektronických komunikacích mohla způsobit odvolání ministra Mládka

Havlíček svoji kariéru zahájil na Ministerstvu financí v pozici vedoucího oddělení Ústředního finančního a daňového ředitelství. V roce 2003 nastoupil na Ministerstvo průmyslu a obchodu a tři roky působil jako ředitel kabinetu ministra. Od roku 2006 až do roku 2010 zastával pozici ústředního tajemníka ČSSD a působil také jako místostarosta města Čáslavi. Do funkce náměstka na ministerstvu průmyslu o obchodu byl jmenován v 11. únoru 2014.

KAM DÁL: Ministerstvo průmyslu a obchodu varuje před zpožděním, které ohrožuje tříletý souběh DVB-T a T2

Našli jste v článku chybu?