Hlavní navigace

Do jihočeské kabelovky Elsat se v srpnu vrátí regionální TV Gimi

23. 6. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
23. 6. 2008

DOPLNĚNO Diváci kabelové televize v jižních Čechách, konkrétně pak zákazníci společnosti Elsat, se brzy dočkají návratu populární regionální televize Gimi. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) již odsouhlasila Elsatu rozšíření registrace pro převzaté vysílání, díky němuž by se Gimi měla dostat do kabelových rozvodů v Českých Budějovicích, Českém Krumlově, Písku, Vimperku, Týnu nad Vltavou, Trhových Svinech a Kaplici.

ČTĚTE TAKÉ: Původní majitel RTA Jižní Čechy získal licenci pro kabelovou TV Gimi

Televize Gimi původně vysílala prostřednictvím pozemních vysílačů jako regionální program, který sdílel kmitočty s televizí Prima a připojoval se do jejího vysílání s regionálními zprávami. Před několika lety jí odkoupil českokrumlovský podnikatel Jaroslav Berka a zapojil ji do své Regionální televizní agentury (RTA). Gimi krátce na to změnila název na RTA Jižní Čechy a stala se součástí programové sítě, která nedávno získala od RRTV licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání programu TV 7.

Původní programové schéma a logo televize Gimi však nespravovala společnost, která přešla společně s licencí na Berkovu RTA, nýbrž servisní organizace. Ta zůstala původnímu majiteli televize Gimi, který si letos v únoru zažádal o vydání licence pro satelitní, kabelové a pozemní regionální vysílání.

Gimi nakonec získala pouze licence pro kabelové a satelitní vysílání, protože v DVB-T nemůže podle zákona začít vysílat dříve než po celkovém vypnutí analogového vysílání v České republice. Rada by jí sice mohla udělit licenci pro pozemní vysílání, ale o tu by Gimi po roce přišla, protože stejný zákon by po jejím provozovateli žádat dodržet 360-denní lhůtu pro zahájení vysílání.

BRAND

Kanál TV Gimi bude šířen v analogové podobě na kanálu SE19, tedy v rámci naší základní nabídky, sdělil serveru DigiZone.cz ředitel společnosti Elsat Petr Bárta. Momentálně pracujeme na dokončení technického řešení a společnost Gimi intenzivně připravuje zahájení vysílání. Toto je plánováno na srpen, dodal s tím, že Elsat nechce zákazníkům představit polotovar, ale zajímavý regionální kanál.

O zahájení vysílání budeme zákazníky informovat v rámci Infokanálu i na našem webu. Rovněž proběhne tisková informační kampaň, uzavřel Bárta.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).