Hlavní navigace

Do kabelu a na satelit vstoupily kanály CBS, ve formátu 4:3 a s azbukou v grafice

3. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vstup značky CBS na český a slovenský trh není až tak revoluční, jak se provozovatel „nových“ stanic snaží přesvědčit. Zvláště CBS Drama recykluje seriály, které už diváci viděli nespočetněkrát.

Nejen na český a slovenský trh, ale v podstatě všude, kde byly doposud šířeny kanály Zone Romantica a Zone Reality, dnes byly tyto stanice nahrazeny novými značkami CBS Drama a CBS Reality. Společnost Chello Central Europe, která tyto kanály zastupuje, tuto změnu avizovala s několikaměsíčním předstihem. Kanály CBS Drama a CBS Reality najdou zákazníci mj. v satelitní službě Digi TV, freeSAT by UPC Direct šíří pouze druhou z nich.

ebf - partner 1

Ukázka z vysílání stanice CBS Reality
Autor: repro foto CBS Reality

Ukázka z vysílání stanice CBS Reality

K TÉMATU: CBS Drama pro náš region navodí dojem návratu vysílání Novy a Primy z devadesátých let

Z pohledu diváka bohužel tyto stanice velkým přínosem nejsou. To se týká především CBS Drama. Je sice pravdou, že zprostředkují „to nejlepší“ od CBS, ale jde o archivní materiály. Diváci tak například uvidí seriály jako Dynastie, Případy otce Dowlinga nebo Městečko Twin Peaks, ale nejde o žádné novinky. Co se týká obrazové kvality, programy navíc vysílají v zastaralém formátu 4:3 a s grafikou pouze v angličtině a azbuce. Lokalizace probíhá formou dabingu. Expanze značek CBS Action a CBS Europe se našeho trhu netýká.

Nové stanice CBS používají v grafice angličtinu v kombinaci s azbukou.
Autor: repro foto CBS Drama

Nové stanice CBS používají v grafice angličtinu v kombinaci s azbukou.

Vítáte vstup stanic CBS na český a slovenský trh?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).