Hlavní navigace

Do StartupYardu se přihlásilo 60 projektů, jen 40 % pochází z Česka

3. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Do jarního běhu StartupYardu se sešel přibližně stejný počet přihlášek jako v minulých letech. Změnilo se ovšem zaměření akcelerátoru.

Celkem 60 přihlášek z 18 zemí se sešlo do jarního běhu akcelerátoru StartupYard. Jen necelá polovina (40 %) jsou projekty pocházející z České republiky, potvrdil Lupě zástupce akcelerátoru Nikola Rafaj. Přihlášky bylo možné podávat do minulého pátku.

Jde o podobné počty jako v minulých letech: loni se do StartupYardu přihlásilo kolem padesátky zájemců, v roce 2012 šlo o celkem 54 projektů

Narozdíl od minulých let ale jde o projekty, které by měly být zaměřeny na stejné téma. Letošní StartupYard je totiž striktně zacílený na problematiku analytiky velkých dat, hledání a datové analytiky nad daty z internetu: „Dříve jsme přijímali projekty bez omezení oberů, nyní jsou všechny zaměřeny na data,“ potvrzuje Rafaj. 

Drtivá většina přihlášených projektů v minulých letech pocházela z České republiky, letos je to přesně naopak. Důvodem vyššího zájmu ze zahraničí jsou kromě nedostatku tuzemských projektů a větší snahy organizátorů o oslovení zajímavých týmů z ciziny zřejmě také partneři jarního běhu.

UXD

Zpřístupnění technologie svého vyhledávání a části databáze s indexovanými dokumenty přislíbil Seznam.cz, své technologie týmům nabídla i společnost GoodData a přístup ke své datové a analytické platformě jim dodá americká IBM.

Porota složená z investorů Startupyardu teď bude vybírat smysluplné projekty, které do jarního běhu přijme. „Výběr chceme ukončit koncem února, jarní běh pak startuje 31. března,“ doplnil Rafaj.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn