Hlavní navigace

Do tendru o sítě pro digitální rozhlas se přihlásíme, říká šéf firmy Teleko

22. 10. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
22. 10. 2010

Výběrové řízení na krajské sítě pro zemský digitální rozhlas, která minulý týden vypsal Český telekomunikační úřad (ČTÚ), mají prvního účastníka. Zájem projevila příbramská společnost Teleko, která s digitálním rozhlasem už léta experimentuje. Naše firma se dlouhodobě zabývá propagací a implementací digitálního rozhlasového vysílání v České republice. Proto se na vyhlášené regionální tendry těšíme a očekáváme nekomplikovaný průběh a brzké vyhlášení vítězů, řekl serveru DigiZone.cz majitel společnosti Tomáš Řapek.

K TÉMATU: ČTÚ vypsal tendry na operátory krajských sítí pro digitální rozhlas

Teleko se účastnilo již loňského tendru na první celoplošnou síť pro digitální rozhlas, ČTÚ ale jeho přihlášku vyřadil kvůli formálnímu pochybení. Nabídku druhého zájemce, Českých Radiokomunikací, úřad nepřijal a celé výběrové řízení skončilo bez vítěze. Podle Řapka je vyřazení Teleka z loňské soutěže komplikované na vysvětlení. Již se k tomu není potřeba vracet vzhledem k celkovému výsledku celoplošného tendru, míní.

ČTĚTE TAKÉ: Digitálnímu rozhlasu už nestojí nic v cestě. Chce ho ale ještě někdo?

Tomáš Řapek nechtěl upřesnit, o jaké kraje projeví Teleko v nynějším výběrovém řízení zájem. To je v tento okamžik předčasná otázka, říká. Čeká nás spousta jednání s broadcastery. Na základě jejich požadavků budeme optimalizovat žádost tak, aby byla smysluplná a provoz efektivní a životaschopný. ČTÚ vydal omezení, že vítěz soutěže v kterémkoli kraji nesmí získat regionální síť pro digitální rozhlas v Praze a naopak.

CIF - osobnosti

NAPSALI JSME: Tendr na operátora sítě pro digitální rozhlas bez vítěze, ČTÚ nikoho nevybral

Právě Praha bude patřit k nejlukrativnějším lokalitám a zájemci o ni svedou největší boj. Rozhodne především cena, kterou za frekvence nabídnou. Výběrová řízení totiž proběhnou formou dražby, kdy rozhodne nejvyšší finanční nabídka. Vyvolávací cena v každém z 13 regionů, pro které ČTÚ vypsal soutěže, odpovídá jednomu tisíci korunám za každých celých 10 tisíc obyvatel daného kraje. Stejně jako v loňské tendru, i nyní úřad uvolnil kmitočty jen v L pásmu, nikoli v lukrativnějším III. televizním pásmu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).