Hlavní navigace

Do TV Barrandov a celé skupiny Empresa Media vstupuje čínská společnost CEFC

5. 9. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

China Energy Company Limited se stala minoritním vlastníkem i v další firmě Jaromíra Soukupa, mediální agentuře Médea.

Námluvy skupiny Barrandov a jejího vlastníka, společnosti Empresa Media, s čínskými mediálními společnostmi přinesly Jaromíru Soukupovi první ovoce: podepsal smlouvu s firmou China Energy Company Limited (CEFC) o prodeji minoritních podílů v jeho společnostech Empresa Media (vlastník TV Barrandov a tištěných titulů Týden Instinkt, Sedmička, Popcorn, apod.) a Médea (mediální agentura, která se zabývá nákupem reklamního prostoru pro inzertní klienty). Vstup CEFC do obou firem je součástí dohody o strategické spolupráci čínské společnosti s těmito mediálními skupinami. Jaromír Soukup, který byl doposud jediným vlastníkem Empresy i Médey, bude nadále řídit obchodní, mediální a provozní aktivity obou firem.

K TÉMATU: Po televizi Barrandov vyjednává o spolupráci s Čínou také Česká televize

CEFC je zcela mimořádně silným finančním a strategickým partnerem a partnerství s ním umožní další rozvoj naší mediální skupiny. Již v průběhu léta televizní skupina Barrandov významně zvýšila svůj podíl na trhu a partnerství s CEFC nám umožní další rozvoj naší televize, tiskových i dalších médií. Zároveň budeme posilovat naše postavení na trhu elektronických médii s ohledem na technologický náskok a know-how CEFC.  A také touto cestou získáváme partnera, o kterého se můžeme opřít i při posilování naší pozice na trhu nákupu a prodeje reklamního prostoru v médiích a v dalších marketingových službách pro naše klienty, komentoval vstup čínského partnera do Empresy Media a Médey Jaromír Soukup. Ten už dříve podepsal memorandum o spolupráci s čínským Ministerstvem pro tisk, rozhlas, film a televizi, díky němuž skupina Barrandov získá přístup k řadě pořadů čínské státní televize CCTV.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: TV Barrandov vsadila na čínskou tvorbu, uvažuje i o koprodukci

V obou společnostech vidíme velký potenciál, stejně tak máme velkou důvěru ve stávající management. Máme také velký respekt k vyspělosti mediálního trhu v České republice a chceme napomoci jeho dalšímu rozvoji a vývoji, sdělil ke koupi podílů v Emprese Media a Médee prezident CEFC Chan Chauto. CEFC byla v Česku na větších nákupech, v pátek oznámila akvizici 60procentního podílu ve fotbalovém klubu SK Slavia Praha a zakoupila také budovu bývalé Živnobanky v pražské ulici Na Příkopě. Je také menšinovým vlastníkem skupiny J&T, která provozuje slovenskou televizní skupinu Joj. V této skupině vlastní desetiprocentní podíl. Zpravodajský server iHNed.cz informoval, že CEFC rovněž koupila 49,9 procenta ve společnosti Travel Service a má vstoupit také do Pivovarů Lobkowicz Group.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.