Hlavní navigace

Dobré ráno na ČT se od září změní, Dvojka se zaměří životní styl

4. 7. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

4. 7. 2008

Ranní vysílání České televize od září radikálně promění svoji podobu. Nově by měly na programech ČT 1 i ČT 2 běžet současně dvě rozdílné relace, přičemž na Jedničce a zpravodajské ČT 24 půjde o zpravodajský proud, Dvojka se zaměří na životní styl. Lidovým novinám to řekl ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich. Pro server DigiZone.cz dodal, že změny už schválil management Kavčích hor.

Z vysílání zmizí samostatná moravská verze Dobrého rána, vysílaná z Brna či Ostravy v premiéře pro diváky na Moravě a v repríze na ČT 2 pro celou republiku. Zpravodajská verze nového Dobrého rána nyní poběží celostátně z Prahy, přičemž čas paralelního vysílání na ČT 1, ČT 2 i ČT 24 zůstane zachován: od 6:00 do 8:30 hod. Ranní vysílání na ČT 2 nabídne podle LN veřejnoprávní spotřebitelský servis zaměřený na kulturu, děti, spotřebitelská témata, život v regionech a životní styl pro ty, kterým zprávy stačí pouze jednou za půl hodiny v minutových souhrnech. Ve vysílání vystoupí živě kapely a objeví se v něm i videoklipy.

Dobré ráno na ČT 1 a ČT 24 se od září vrátí k názvu Studio 6, který používalo v letech 1993 až 1998. U programu ČT 2 televize zachová název Dobré ráno, a rovněž počítá s pokračováním moravských mutací tohoto pořadu, na jejichž výrobě se po týdnu střídají brněnské a ostravské studio ČT. Ostrava a Brno připraví živý pořad, který ČT ráno chyběl. Bude zaměřený na vysílání pro děti, životní styl nebo volný čas. Bude to dělané s ohledem na veřejnou službu, vysílání nebude podbízivé, ani nepůjde o infotainment. Ne všichni lidé potřebují znát ráno burzovní indexy, program jednání vlády nebo zahraniční analýzy. Právě pro ty bude určeno Dobré ráno na ČT 2, upřesnil Fridrich.

Tip Root školení

Chystané zpravodajské Studio 6 na programech ČT 1 a ČT 24 přirovnává Fridrich k rannímu vysílání Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu. Cílem není rozdělit dosavadní diváky Dobrého rána mezi dva programy České televize, ale zvýšit programovou nabídku a přilákat k obrazovce i ty, pro něž zpravodajské ráno je příliš velké sousto, vysvětluje. ČT tak zároveň zvýší podíl živého vysílání na svých analogových programech o dvě a půl hodiny denně.

Změny v ranním vysílání ČT se promítnou i ve složení moderátorských dvojic tohoto programu. Jakub Železný se kvůli moderování večerních Událostí, komentářů vrátí do ranního Studia 6 až začátkem příštího roku. Daniela Písařicová, která s Železným tvořila jednu ze tří ranních moderátorských dvojic, bude do konce roku moderovat ekonomickou rubriku Peníze.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.