Hlavní navigace

Dobré ráno na ČT se od září změní, Dvojka se zaměří životní styl

4. 7. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
4. 7. 2008

Ranní vysílání České televize od září radikálně promění svoji podobu. Nově by měly na programech ČT 1 i ČT 2 běžet současně dvě rozdílné relace, přičemž na Jedničce a zpravodajské ČT 24 půjde o zpravodajský proud, Dvojka se zaměří na životní styl. Lidovým novinám to řekl ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich. Pro server DigiZone.cz dodal, že změny už schválil management Kavčích hor.

Z vysílání zmizí samostatná moravská verze Dobrého rána, vysílaná z Brna či Ostravy v premiéře pro diváky na Moravě a v repríze na ČT 2 pro celou republiku. Zpravodajská verze nového Dobrého rána nyní poběží celostátně z Prahy, přičemž čas paralelního vysílání na ČT 1, ČT 2 i ČT 24 zůstane zachován: od 6:00 do 8:30 hod. Ranní vysílání na ČT 2 nabídne podle LN veřejnoprávní spotřebitelský servis zaměřený na kulturu, děti, spotřebitelská témata, život v regionech a životní styl pro ty, kterým zprávy stačí pouze jednou za půl hodiny v minutových souhrnech. Ve vysílání vystoupí živě kapely a objeví se v něm i videoklipy.

Dobré ráno na ČT 1 a ČT 24 se od září vrátí k názvu Studio 6, který používalo v letech 1993 až 1998. U programu ČT 2 televize zachová název Dobré ráno, a rovněž počítá s pokračováním moravských mutací tohoto pořadu, na jejichž výrobě se po týdnu střídají brněnské a ostravské studio ČT. Ostrava a Brno připraví živý pořad, který ČT ráno chyběl. Bude zaměřený na vysílání pro děti, životní styl nebo volný čas. Bude to dělané s ohledem na veřejnou službu, vysílání nebude podbízivé, ani nepůjde o infotainment. Ne všichni lidé potřebují znát ráno burzovní indexy, program jednání vlády nebo zahraniční analýzy. Právě pro ty bude určeno Dobré ráno na ČT 2, upřesnil Fridrich.

ebf - tip do článku - debata

Chystané zpravodajské Studio 6 na programech ČT 1 a ČT 24 přirovnává Fridrich k rannímu vysílání Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu. Cílem není rozdělit dosavadní diváky Dobrého rána mezi dva programy České televize, ale zvýšit programovou nabídku a přilákat k obrazovce i ty, pro něž zpravodajské ráno je příliš velké sousto, vysvětluje. ČT tak zároveň zvýší podíl živého vysílání na svých analogových programech o dvě a půl hodiny denně.

Změny v ranním vysílání ČT se promítnou i ve složení moderátorských dvojic tohoto programu. Jakub Železný se kvůli moderování večerních Událostí, komentářů vrátí do ranního Studia 6 až začátkem příštího roku. Daniela Písařicová, která s Železným tvořila jednu ze tří ranních moderátorských dvojic, bude do konce roku moderovat ekonomickou rubriku Peníze.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).