Hlavní navigace

Dočká se pražský Chodov vlastního vysílače? Mohl by být na 107,9 MHz

5. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 5. 2011

Po pražských lokalitách Bohnice, Rošického stadion, Dlabačov, Zelený Pruh, Zbraslav, Petřín, Ládví, Malešice, Želivského, Mahlerovy sady, Vinohrady a Pankrác by se mohl dočkat vlastního vysílače také Chodov na Jižním Městě. Na velmi krátkých vlnách (VKV) označovaných také jako FM by odtud mohla vysílat některé rozhlasová stanice na frekvenci 107,9 MHz, a to výkonem 100 Wattů.

BRAND

ČTĚTE TAKÉ: V Benešově po letech ožijí rozhlasové vlny. Do éteru se má vrátit Rádio Sázava

Úmysl zkoordinovat právě kmitočet 107,9 MHz pro potřeby komerčního rádia, nedá se pravděpodobně počítat s tím, že o frekvenci by projevil zájem veřejnoprávní rozhlas, vyplývá z posledního zápisu ze zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). RRTV je prozatím v současné době ve fázi vyhlášení licenčního řízení. Frekvence 107,9 MHz už je však na Jižním Městě obsazena, i když ne pražskou stanicí. Díky vhodnému umístění vysílače ČRo Sever z Harrachova je možné jeho signál včetně RDS zachytit i v některých částech hlavního města.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).