Hlavní navigace

Dočkáme se Icahna ve správní radě Yahoo?

Karel Wolf

Zdá se, že internetová společnost Yahoo přeci jenom tlaku aktivistického investora Carla Icahna trochu ustupuje. Yahoo oznámilo, že pustí Icahna spolu s jeho dvěma společníky do správní rady firmy, ještě nedávno by něco takového bylo pravděpodobně nemyslitelné. Společnost tak reaguje na stupňující se tlak na změny ve firemní strategii a Icahanovu snahu o odvolání nejvyššího vedení. Dohoda Yahoo s Icahnem podle agentury Reuters snižuje pravděpodobnost, že by Yahoo přeci jenom nakonec získal…

Doba čtení: do minuty

Zdá se, že internetová společnost Yahoo přeci jenom tlaku aktivistického investora Carla Icahna trochu ustupuje. Yahoo oznámilo, že pustí Icahna spolu s jeho dvěma společníky do správní rady firmy, ještě nedávno by něco takového bylo pravděpodobně nemyslitelné.

Společnost tak reaguje na stupňující se tlak na změny ve firemní strategii a Icahanovu snahu o odvolání nejvyššího vedení. Dohoda Yahoo s Icahnem podle agentury Reuters snižuje pravděpodobnost, že by Yahoo přeci jenom nakonec získal Microsoft. Usuzovat teď, jaký vliv bude mít Icahanova spoluúčast ve správní radě, je ovšem ještě přeci jen poněkud předčasné. (Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?