Hlavní navigace

Dodavatel pořadu pro Wave: Končíme spolupráci s Českým rozhlasem

31. 10. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
31. 10. 2008

Rádia Wave se proti Radě Českého rozhlasu a programovému řediteli ČRo Richardu Medkovi zastal i externí dodavatel pořadů ČRo, společnost X Zone Media. Ta má s veřejnoprávním rozhlasem podepsanou Deklaraci o spolupráci a dodává Rádiu Wave pořad Ride Zone o exterémních sportech. Kvůli situaci okolo Rádia Wave společnost pozastavila spolupráci s Českým rozhlasem.

Nařčení ČRo 4 – Radia Wave z propagace fašismu pokládáme za zoufalé až trapné. Vyjádření Rady ČRo v souvislosti s písní Swastica Eyes od skupiny Primal Scream je důkazem neznalosti a neověřených informací. Podle odborníků na extremizmus se v žádném případě nejedná o propagaci fašismu, naopak kapela Primal Scream stojí na opačné straně politického spektra a písní Swastica Eyes chtěla vyjádřit odpor proti fašismu, napsal v tiskovém prohlášení ředitel firmy Robin Čumpelík.

Na Rádio Wave je podle Čumpelíka delší dobu útočeno tak, aby bylo zcela zlikvidováno. Pokládáme za naprosto nemorální, aby „společnost“ jménem Český rozhlas podobným způsobem atakovala vlastní projekt, který pro něj byl kdysi prioritou. Již při nejrůznějších diskuzích o budoucnosti frekvence 100,7 FM byla znát velká míra zákulisních bojů. Vlastně se nikdy nenašla příčina – lidská chyba, která celý průšvih s frekvencí 100,7 FM vysvětlovala. Moc dobře víme, že někdo pochybil, píše Čumpelík.

Jediným vyústěním ovšem bylo zazdění zainvestovaného projektu v řádech miliónů korun a přepnutí do digitálního okruhu. To se nám bohužel v dnešním tržním světě nezdá v pořádku. Doufejme, že neexistuje společnost, která by svou vybudovanou značku, do které investuje desítky milionů korun následně pohřbila a ještě na ni vytetovala hákový kříž. Během několika měsíců se tedy povedlo značku Radia Wave deklasovat takovým způsobem, že desetitisíce minulých posluchačů ani neví o její další existenci, míní šéf X Zone Media.

MMF tip early

Podle Čumpelíka je velice zvláštní brát si za rukojmí profesionální redaktory, kteří připravují velice kvalitní rozhlasové vysílání, bohužel vysílané do „digitální zdi“. A přitom je obvinit z fašismu a svou rétorikou a chováním připomínat praktiky minulého režimu. Rozhodně se tedy přidáváme k hlasům, které požadují omluvu a rezignaci programového ředitele Richarda Medka. Zároveň žádáme veřejné prohlášení ředitele Ing. Václava Kasíka, aby i on veřejně zodpověděl otázky k celé kauze Radia Wave a vyvodil z něj nezbytné důsledky. Jde samozřejmě v nemalé míře také o jeho zodpovědnost, míní Čumpelík.

Na základě těchto událostí a do jejich vyřešení jsme nuceni ukončit smluvní vztahy a spolupráci na pořadu Ride Zone či veškerou další spolupráci s Českým rozhlasem, nejméně do doby než-li se objasní veškerá pochybení v souvislosti se stanicí ČRo 4 – Radia Wave, dodává šéf X Zone Media. Věříme, že za toto prohlášení bychom mohli podepsat mnoho významných sportovců z naší „alternativní scény“.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).