Hlavní navigace

DOKUMENT: Strategická koncepce Nových médií ČT na roky 2011 až 2013

Sdílet

19. 10. 2010

UVNITŘ ÚPLNÉ ZNĚNÍ KONCEPCE Generální ředitel České televize Jiří Janeček schválil projekt rozvoje nových médií ČT, který mu předložil ředitel divize Nová média (internet, teletext a multimédia) a bývalý ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich. Strategická koncepce na léta 2011 až 2013 počítá s lepší profilací webů ČT, vytvořením samostatných webů pro všechny čtyři programy veřejnoprávní televize i společného rozcestníku na dnešním webu www.ceskatele­vize.cz.

DOKUMENT: ČT Nová média – strategická koncepce 2011 – 2013 (PPT, 1 033 kB)

Příjem televizního vysílání už neumožňuje pouze klasický přístroj. Televizí je dnes v přeneseném slova smyslu i počítač, mobil nebo digitální asistent PDA. Zvláště rozvoj multimediálních přenosných zařízení typu iPhone nebo iPad mění pojetí televizního vysílání. Vedle zvětšujících se obrazovek a 3D formátů se televizní program přijímá i v multimediální podobě v mobilech, vysvětluje v dokumentu Milan Fridrich.

K TÉMATU: ČT 4 bude mít od 1. ledna svůj vlastní web, osamostatní se od ČT 24

Content tip témata

Koncepce počítá se zavedením hybridní televize HbbTV, která umožní sledovat pořady z videoarchivu ČT na webu iVysílání.cz přímo na televizní obrazovce, ale také s HD teletextem, možností sledovat homepage webů ČT na televizoru či více televizními přenosy určenými jenom pro internet.

DigiZone.cz ve čtvrtek přinese podrobný článek o hybridní televizi HbbTV