Hlavní navigace

DOKUMENT: Nové řazení programů v digitální kabelové televizi UPC

15. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Největší tuzemský kabelový operátor dokončil změny programových pozic televizí ve své nabídce. Základní české stanice a jejich tematické kanály dostaly přednostní umístění.

Nové řazení programů používá od čtvrtka 14. února největší česká kabelová společnost UPC. K přeskupení stanic ji přiměl start hned několika nových českých televizí v posledních týdnech a měsících. UPC se proto rozhodla seskupit tematické kanály hlavních českých televizí do společných celků. “Nové řazení programů v naší kabelovce je tovární nastavení. Zákazníci si ho samozřejmě mohou změnit podle vlastních preferencí,” řekl serveru DigiZone.cz mluvčí české UPC Juraj Gerbery.

K TÉMATU: UPC chystá v kabelu přeskupení programů. Nových kanálů už je hodně

Prvních 14 pozic tak zabírají s výjimkou promo kanálu UPC Express pouze programy České televize, Novy a Primy, přičemž v nabídce se už počítá s Telkou, sedmým programem Novy zaměřeným na to nejlepší z archivní původní tvorby Novy. Dostane programovou pozici 8. Na prvních devíti pozicích, na které lze při továrním nastavení na dálkovém ovládání přijít zmáčknutím jediného čísla, jsou všechny čtyři programy České televize, Nova, Prima family, Fanda, Telka a UPC Express.

MM socky3

Naopak TV Barrandov se přesunula až na pozici 15, kde až do tohoto týdne začínaly slovenské programy. Na pozici 22 zůstává rezerva po televizi Pětka, která minulý týden přerušila vysílání a není jasné, zda ho někdy obnoví. V seznamu se objevují i televizní stanice napsané v závorce. “Programy, které jsou závorce, budou postupně nahrazeny jinými,” vysvětlil mluvčí UPC.

Nové řazení programů v digitální kabelové televizi UPC by potucek793

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.