Hlavní navigace

Dokumentární kanál DoQ obnovil přesně po třech letech vysílání v češtině

3. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vysílání DoQ v posledních letech doznalo změn. Stanice vysílá v širokoúhlém obrazovém formátu 16:9 a s novou grafikou a logem umístěným do levého horního rohu obrazovky.

Dokumentární stanice DoQ přesně po třech letech obnovila vysílání s českou jazykovou stopou. Na tuto skutečnost upozornili v diskusním fóru DigiZone.cz jeho čtenáři. V češtině, ale také v maďarštině, rumunštině a angličtině je program dostupný v nabídce satelitní služby freeSAT. Stanice je součástí balíčku freeSAT Premium a vyšších. Opustila český a slovenský trh už na konci roku 2011, ale poslední operátor, který ho vyřadil z nabídky, byl právě freeSAT. Ten k tomuto kroku přistoupil až koncem března 2012. Provozovatelem programu byla společnost IKO Kabel.

Vysílání dokumentární stanice DoQ obsahuje aktuálně maďarskou, českou, rumunskou a anglickou jazykovou stopu
Autor: repro foto DoQ

Vysílání dokumentární stanice DoQ obsahuje aktuálně maďarskou, českou, rumunskou a anglickou jazykovou stopu

Z ARCHIVU: DoQ ukončilo vysílání v češtině. freeSAT od UPC ho šíří dál

MMF24

Vysílání DoQ v posledních letech doznalo změn. Stanice vysílá v širokoúhlém obrazovém formátu 16:9 a s novou grafikou a logem umístěným do levého horního rohu obrazovky. Změn doznalo také programové schéma, v němž se objevila řada nových dokumentů. V češtině jsou vysílány prozatím pouze dokumenty. Self-promo, tedy upoutávky na pořady, zůstává v maďarštině. Zvláštností je však skutečnost, že samotná grafika je v angličtině a obsahuje dva formáty času EET (východoevropský čas) a CET (středoevropský čas). Obrazová kvalita DoQ je bohužel relativně velmi nízká.

Parametry příjmu: Thor 5 (1 stupeň západně), 11747/H, SR 28000, FEC 5/6, norma DVB-S

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).