Hlavní navigace

Dokumentární kanály Viasat už vysílají v Česku a na Slovensku kompletně širokoúhle

16. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Z dokumentárních stanic, která ještě nedále vysílají ve formátu 4:3, je možné jmenovat například Fishing and Hunting. Řada těchto tematických kanálů ale nabízí pořady ve formátu 16:9.

Tematické stanice Viasat History a Viasat Nature ve standardním rozlišení obrazu (SD) dnes začaly vysílat v širokoúhlém formátu 16:9. Znamená to, že v České republice a na Slovensku už jsou takto nabízeny divákům a zákazníkům kabelových a satelitních operátorů všechny programy pod hlavičkou Viasat v tomto poměru stran. Dokumentární program Viasat Explorer, který trojici stanic na našem trhu uzavírá, už přešel na širokoúhlý formát loni 15. května.

cif 24 - early cena - média

Ukázka z vysílání dokumentárního kanálu Viasat History.
Autor: repro foto Viasat History

Ukázka z vysílání dokumentárního kanálu Viasat History.

Z ARCHIVU: Viasat Explorer rozšířil vysílání a přešel do obrazového formátu 16:9

Viasat History je podle vlastní charakteristiky místem, kde můžete sledovat dokumentární filmy a dokumentární dramata zkoumající různá údobí civilizace a inovací, které určili naši minulost a vedou naši budoucnost. Viasat Nature je prémiový program bez reklam s širokou nabídkou zábavných, vizuálně pozoruhodných dokumentů o zvířatech, přírodě, životě v divočině a ošetřovatelích, které získaly řadu cen. Obsah dokumentů je tvořen uznávanými produkčními společnostmi jako BBC, Channel 4 a Partheon. Oba programy vysílají 24 hodin denně.

Ukázka z vysílání dokumentárního kanálu Viasat Nature.
Autor: repro foto Viasat Nature

Ukázka z vysílání dokumentárního kanálu Viasat Nature.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).