Hlavní navigace

DOKUMENTY: Technický plán přechodu + přílohy

18. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 3. 2008

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) včera oficiálně uvolnil do médií svoji finální verzi Technického plánu přechodu zemského analogového na zemské digitální vysílání (TPP) včetně všech příloh. Kompletní sada dokumentů čítá kromě TPP i jeho důvodovou a předkládací zprávu a pětici příloh. V první je rozdělení Česka na ucelené oblasti, druhá nabízí nejpozdější termíny zahájení digitálního vysílání, ve třetí jsou nejzazší konce vysílání analogového a ve čtvrté a páté příloze jsou vyznačená rušení vysílačů velkého a malého výkony.

DOKUMENTY:

TPP – finální verze ČTÚ z tohoto měsíce [PDF, 103 kB]
Příloha 1: Vymezení územních oblastí pro účely TPP [PDF, 152 kB]
Příloha 2: Nejpozdější termíny digitálního vysílání pro jednotlivé sítě [PDF, 99 kB]
Příloha 3: Celkový přehled termínů vypnutí analogových vysílačů velkého výkonu [PDF, 92 kB]
Příloha 4: Rušení vysílačů velkého výkonu [XLS, 139 kB]
Příloha 5: Rušení vysílačů malého výkonu [XLS, 300 kB]

Odůvodnění TPP [PDF, 156 kB]
Předkládací zpráva TPP [PDF, 68 kB]

TPP nyní prochází Ministerstvem průmyslu a obchodu, aby se dostal na jednání Legislativní rady vlády (LRV) a odtud na vládu samotnou. Jisté je nyní jen to, že na nejbližším, už dříve naplánovaném zasedání LRV pořádaném 20. března není projednávání TPP zatím na programu. Upozornil na to na svém blogu národní koordinátor české digitalizace Zdeněk Duspiva, se kterým si na serveru DigiZone.cz můžete dnes přečíst rozhovor. Duspiva v něm předpokládá, že harmonogram české digitalizace bude vládou přijatý do konce letošního března.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Co obsahuje finální návrh Technického plánu přechodu?

VYZKOUŠEJTE: Regionální mapy digitalizace v ČR

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.