Hlavní navigace

Nová kniha o skriptování v moderním DOM volně online

21. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Volně dostupná je první, teprve předběžná podoba knihy zabývající se moderním DOM skriptováním. Pod názvem „DOM Enlightenment“ ji sepsal Cody Lindley. Varuje, že kniha ještě musí projít úpravou textu i prověrkou správnosti podávaného, a že jistě zatím obsahuje chyby. Spisek je jedinečným pokusem ponořit se do skriptování v prostředí současného HTML DOM, a to do vztahu přímo mezi JavaScriptem a DOM, bez zprostředkujících knihoven a frameworků. Aby tuto oblast autor vůbec mohl uchopit, pomíjí…

Volně dostupná je první, teprve předběžná podoba knihy zabývající se moderním DOM skriptováním. Pod názvem „DOM Enlightenment“ ji sepsal Cody Lindley. Varuje, že kniha ještě musí projít úpravou textu i prověrkou správnosti podávaného, a že jistě zatím obsahuje chyby.

Spisek je jedinečným pokusem ponořit se do skriptování v prostředí současného HTML DOM, a to do vztahu přímo mezi JavaScriptem a DOM, bez zprostředkujících knihoven a frameworků. Aby tuto oblast autor vůbec mohl uchopit, pomíjí „hříchy minulosti“ a zabývá se výhradně posledními verzemi současných prohlížečů.

Autor cílí na ty vývojáře, kteří jsou sice zběhlí v JavaScriptu a v jQuery, ale plně nedoceňují smysl jQuery, anebo na ty, kdo si mohou dovolit ve svém projektu skriptovat přímo pro moderní DOM — například proto, že vyvíjení pouze mobilně pro WebKit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).