Hlavní navigace

Cisco: domácnost s broadbandem vytvoří za měsíc traffic o 11,4 GB

29. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Průměrná domácnost vybavená vysokorychlostním přístupem na Internet každý měsíc vytvoří zhruba 11,4 GB internetového provozu. Tvrdí to alespoň studie, se kterou přišla společnost Cisco. Z toho 4,3 GB představuje přehrávání videa, využívání sociálních sítí nebo různých nástrojů pro spolupráci na dálku. Každý den by tak průměrná domácnost mohla teoreticky generovat přibližně dvacet shlédnutí krátkým videí nebo se hodinu věnovat online komunikaci s využitím videa. Celkově ona průměrná domácnost…

Průměrná domácnost vybavená vysokorychlostním přístupem na Internet každý měsíc vytvoří zhruba 11,4 GB internetového provozu. Tvrdí to alespoň studie, se kterou přišla společnost Cisco. Z toho 4,3 GB představuje přehrávání videa, využívání sociálních sítí nebo různých nástrojů pro spolupráci na dálku. Každý den by tak průměrná domácnost mohla teoreticky generovat přibližně dvacet shlédnutí krátkým videí nebo se hodinu věnovat online komunikaci s využitím videa. Celkově ona průměrná domácnost každý den vytvoří provoz odpovídající stažení tří tisíc textových e-mailů, stovky hudebních souborů ve formátu MP3 nebo 360 elektronických knih bez obrázků.

Internetová špička v domácnostech prý trvá přibližně od 21. hodiny večerní do jedné hodiny ranní. Během této čtyřhodinové špičky vytvoří každá domácnost v průměru zhruba 93,3 MB internetového provozu, což představuje přibližně čtvrtinu přenosů vytvořených jednou průměrnou domácností během celého dne. Ze studie vyplynulo, že rovnou čtvrtinu celkového internetového provozu generuje skupina uživatelů představujících ale jen pouhé procento z celkového množství uživatelů Internetu. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.