Hlavní navigace

Domažlicko má problémy s DVB-T, stěžuje si poslankyně

23. 2. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
23. 2. 2007

Dosah zemské digitální televize na Domažlicku není zdaleka tak dobrý, jak se původně předpokládalo. Diváci si stěžují na špatné pokrytí a existují i místa, kde digitální signál zcela schází. Lidé jsou naštvaní, protože třeba půl vesnice digitální obraz má a půl nemá. Stěžují si také na špatnou informační kampaň, říká poslankyně Ivana Levá (KSČM) ze stálé komise pro sdělovací prostředky.

Kampaň na Domažlicku měl zajistit stát prostřednictvím Národní koordinační skupiny pro digitalizaci. Ta už před loňskými parlamentními volbami získala od vlády příslib finančních prostředků na informační kampaně nejen v Domažlicích a Ústí nad Labem, ale také příslib pro další regiony. Po volbách ale první Topolánkova vláda slíbené peníze v rozpočtu škrtla, takže komise musela zrušit i výběrové řízení na realizátora kampaně, i když už znala jeho vítěze.

Cloud23

Komise přesto vypsala nové výběrové řízení na realizátora informační kampaně alespoň pro Domažlicko. Nabídky bylo možné podávat do 16. února, vítěz by měl s kampaní začít už v březnu. Komise pro ni vyčlenila částku 1,5 milionu korun a vybrala také oficiální logo digitalizace. Diváci na Domažlicku by měli být první, kdo přijde o možnost sledovat analogovou televizi. Vypínání analogového vysílače Vraní vrch a navazujících převaděčů je naplánované na letošní červen.

Od loňského listopadu, kdy z Vraního vrchu začal vysílat digitální multiplex A, probíhají na Domažlicku měření dostupnosti signálu. Kromě provozovatele digitální sítě, společnosti Radiokomunikace, se na nich podílí i Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Neoficiální výsledky zatím svědčí o tom, že dostupnost signálu neodpovídá původním výpočtům a teoretickým mapám pokrytí.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).