Hlavní navigace

"Dominantní hráč" stanovil kvůli ČT dvojí ceny, uvádí národní koordinátor

28. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 3. 2008

Zatím nejasný výsledek obchodní soutěže na technického operátora veřejnoprávního multiplexu České televize (ČT) nastavil na trhu dvojí ceny. Liší se o více než 20 procent a pro jejich plátce to znamená finanční rozdíl v řádech milionů korun ročně. S takový zjištěním přišel na svém blogu národní koordinátor české digitalizace Zdeněk Duspiva.

BRAND

Podle Duspivy je nyní v rámci vyjednávání některých dominantních hráčů patrná snaha využít své prakticky neomezené tržní pozice, kdy konkurence zatím nemá na trh přístup vůbec nebo jen značně omezený a technicky téměř neproveditelný. Národní koordinátor píše o všemi velmi očekávaném vítězství v soutěži o výstavbu a provoz vysílačů multiplexu ČT. Při zmínce o dvojích cenách pro další komerční subjekty jednoho dominantního hráče se Zdeněk Duspiva odvolává na více zdrojů. Žádný ale nejmenuje.

Myslím, že je opravdu mnoho dobrých důvodů rozšířit český trh v dotčené oblasti na skutečně konkurenční podmínky, i když boj za zachování dosavadních ‚neohrožených‘ zisků je a bude velmi tvrdý, konstatuje národní koordinátor a dodává: Je zřejmé, že kulminuje vlna mimořádného odporu proti dalšímu praktickému pokroku v digitalizaci a hledání jedněch z posledních možností jak proces zastavit nebo alespoň zkomplikovat. Navíc s rizikem razantnějšího nástupu jiných opravdu zkušených hráčů i se zahraničními zkušenostmi v médiích a také rozvoj dalších technologických platforem.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).