Hlavní navigace

Dopravní komplikace? V Německu minulost díky technologii DAB+ a navigacím Garmin

26. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ GRAFIKA Služba „Garmin 3D Traffic Live“ začala fungovat vůbec poprvé ve Velké Británii. Slavnostního představení se novinka dočkala na loňském veletrhu IFA v Berlíně.

Německu začal fungovat systém dopravního zpravodajství označovaný jako „Garmin 3D Traffic Live“. Ten v téměř reálném čase dokáže informovat majitele navigací Garmin o komplikacích na trase, po níž se pohybují a včas je tak navést na náhradní řešení. O novince se zmiňujeme záměrně na našem webu proto, že pro přenos signálu využívá technologii DAB+. Díky tomu není nutné, aby byla navigace připojená k internetu. Technologie využívá informace ze 160 různých zdrojů a pracuje s nimi tak, aby mohli být využity během trasy.

ČTĚTE TAKÉ: Teleko testuje v rámci digitálního rozhlasu dopravní zpravodajství v radiotextu

Službu „Garmin 3D Traffic Live“, která má oproti datům TMC (Traffic Message Channel) přibližně 80× vyšší kapacitu pásma, mohou využívat majitelé navigací nuvi, konkrétně modelů 2×x7LMT a nuvi 3597LMT. Zájemci, kteří tyto navigace mají, si mohou vylepšení stáhnout zdarma pomocí služby Garmin Express. Nová série navigace nuvi, která je již v prodeji, má systém dopravního zpravodajství nainstalován. Novinku představila firma Garmin loni na berlínském veletrhu IFA, jako první ji uvedla ve Velké Británii.

Grafické znázornění funkčnosti služby Garmin 3D Live Traffic
Autor: Garmin

Grafické znázornění funkčnosti služby Garmin 3D Live Traffic

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.