Hlavní navigace

Dopravní podnik hl. m. Prahy spustil nové webové stránky

15. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dopravní podnik hlavního města Prahy spustil novou verzi svým webových stránek sídlících na doméně dpp.cz. Pražský dopravní podnik vypichuje zejména přístupnost svého nového webu. Díky spolupráci s Národní radou osob se zdravotním postižením se mohly na vzniku nových internetových stránek podílet přímo tyto osoby svými připomínkami a postřehy, a to již při samotném vzniku internetových stránek a nikoliv až po jejich spuštění, jak bývá zvykem, tvrdí Martin Dvořák, generální ředitel Dopravního…

Dopravní podnik hlavního města Prahy spustil novou verzi svým webových stránek sídlících na doméně dpp.cz. Pražský dopravní podnik vypichuje zejména přístupnost svého nového webu. Díky spolupráci s Národní radou osob se zdravotním postižením se mohly na vzniku nových internetových stránek podílet přímo tyto osoby svými připomínkami a postřehy, a to již při samotném vzniku internetových stránek a nikoliv až po jejich spuštění, jak bývá zvykem, tvrdí Martin Dvořák, generální ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy.

Nový web pražského dopravního podniku poskytuje informace o omezení v dopravě, aktuální informace o bezbariérových výtazích v metru, bezbariérovém cestování či garantovaných nízkopodlažních linkách. Novinkou je služba Moje spojení, kde zájemci mohou e-mailem dostávat předem informace např. o výlukách na trasách a linkách, které daní cestující často využívají. Od června bude možné tyto informace dostávat i formou SMS zpráv. Od srpna by měl být v provozu také online prodej časových kupónů. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).