Hlavní navigace

Dopravní podnik hl. m. Prahy spustil nové webové stránky

Jiří Macich ml.

Dopravní podnik hlavního města Prahy spustil novou verzi svým webových stránek sídlících na doméně dpp.cz. Pražský dopravní podnik vypichuje zejména přístupnost svého nového webu. Díky spolupráci s Národní radou osob se zdravotním postižením se mohly na vzniku nových internetových stránek podílet přímo tyto osoby svými připomínkami a postřehy, a to již při samotném vzniku internetových stránek a nikoliv až po jejich spuštění, jak bývá zvykem, tvrdí Martin Dvořák, generální ředitel Dopravního…

Dopravní podnik hlavního města Prahy spustil novou verzi svým webových stránek sídlících na doméně dpp.cz. Pražský dopravní podnik vypichuje zejména přístupnost svého nového webu. Díky spolupráci s Národní radou osob se zdravotním postižením se mohly na vzniku nových internetových stránek podílet přímo tyto osoby svými připomínkami a postřehy, a to již při samotném vzniku internetových stránek a nikoliv až po jejich spuštění, jak bývá zvykem, tvrdí Martin Dvořák, generální ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy.

Nový web pražského dopravního podniku poskytuje informace o omezení v dopravě, aktuální informace o bezbariérových výtazích v metru, bezbariérovém cestování či garantovaných nízkopodlažních linkách. Novinkou je služba Moje spojení, kde zájemci mohou e-mailem dostávat předem informace např. o výlukách na trasách a linkách, které daní cestující často využívají. Od června bude možné tyto informace dostávat i formou SMS zpráv. Od srpna by měl být v provozu také online prodej časových kupónů. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
20. 4. 2008 19:06

V Konqueroru je pár věcí rozhozených (levý zaoblený roh v aktualitách, tabulky v jízdném), ale to by mi tak nevadilo. Hořší to je s kódováním. Do profilu se nedají přidávat Moje trasy obsahující diakritiku, takže musím použít Firefox.

Z chyb, které jsem jim nahlásil, opravili problikávající nabídky Doprava po Praze a Užitečné na hlavní straně a Doprava po Praze na stánce s kontakty. Nabídka se objevila a ihned zmizela. Docela mě potěšilo, že se připomínkami k tomuto minoritnímu prohlížeči zabýv…
20. 4. 2008 16:36
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Pražský dopravní podnik vypichuje zejména přístupnost svého nového webu. To, ze to tvrdi generalni reditel, nemusi byt automaticky pravda. Bily text na svetle hnedem pozadi ve sloupci Omezeni v doprave opravdu neni ani nahodou pristupny.