Hlavní navigace

Dosavadní dluhy Public TV přesáhly 300 milionů korun, včetně PublicComu

11. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

11. 4. 2011

Kumulovaná ztráta společnosti PublicCom, která pro lifestylovou televizi Public zajišťuje veškerý program a patří pod ni zaměstnanci této stanice, činila v letech 2008 až 2011 podle předpokladů 169 milionů korun. Zjistil to server Mediář.cz, jež se odvolává na dokumenty, které firma poskytla Městskému soudu v Praze. Společnost Totalpress, provozovatel Public TV, je od 1. dubna v insolvenci.

K TÉMATU: Televize Public je v insolvenčním řízení, neplatila za vysílání v multiplexu 3

Podle Mediáře by měla dosavadní provozní ztráta Public TV, tedy její licencované společnosti Totalpress a servisní organizace PubblicCom, přijít minimálně na 300 milionů korun. Problém byl již od počátku v tom, že vedení televize v podstatě nevědělo, co si má s Public TV počít. Diváci si jistě vzpomenou na to, že stanice startovala jako filmový kanál a postupně se zformovala do dnešní podoby lifestylového programu s regionálním zpravodajstvím. Sama Public TV bude prostřednictvím Totalpressu dlužit v současné době minimálně 130 milionů Kč, a to i přesto, že se ji podaří prodat veškerý majetek, který se stal předmětem insolvenčního řízení.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.