Hlavní navigace

Drahá rekonstrukce je prý nesmysl. Rozhlas ale nakupoval předražené židle

26. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
26. 11. 2009

Za zavádějící a z kontextu vytržené označil Český rozhlas informace o předražení rekonstrukce své historické budovy na Vinohradské třídě v Praze. Podle ředitele odboru marketingu a PR Reného Zavorala rozhlas do 26. listopadu za stavbu zaplatil 447 milionů korun, přičemž vysoutěžená cena celé zakázky činila 524 milionů Kč. Zpravodajský server iDnes.cz ale uvedl, že celková cena zakázky se bude blížit částce 700 milionů korun.

Oproti původnímu plánu by se cena celé rekonstrukce navýšila o 150 milionů korun, napsal iDnes.cz, který se přitom odvolával na výsledek auditu společnosti General Controls. Současné vedení rozhlasu však tvrdí, že nový audit zadaný po zvolení současného generálního ředitele ČRo Richarda Medka, který vypracovala společnost Gleeds, říká něco jiného.

K TÉMATU: Český rozhlas výrazně přeplatil rekonstrukci své budovy

Audit společnosti Gleeds i zpráva General Controls potvrdily některá pochybení a dlouhodobě neřešené problémy stavby. Oba posudky zadané novým vedením rozhlasu měly situaci analyzovat s cílem doporučit, jak postupovat dále, uvedl Zavoral v tiskové zprávě ČRo. Rozhlas podle něj nyní vede „složitá, nicméně korektní jednání“ se sdružením firem OHL ŽS – Hochtief o dokončení stavby.

KL24

Vzhledem k tomu, že tato jednání nebyla doposud uzavřená, je nutné jakákoliv čísla uváděná sdělovacími prostředky ve vztahu k údajné celkové ceně rekonstrukce považovat v tuto chvíli za zcela vytržená z kontextu a neodpovídající aktuálnímu stavu jednání, vysvětluje Zavoral. Krátce po vydání této tiskové zprávy ale agentura ČTK informovala o dalších pochybných zakázkách, uzavřených vedením ČRo.

Úřad pro hospodářskou soutěž udělil veřejnoprávnímu rozhlasu pokutu ve výši 60 tisíc korun za způsob, jakým vybíral firmy pro nákup nábytku a židlí do zrekonstruovaného sídla na pražských Vinohradech. Rozhlas měl kromě jiného zakázku neoprávněně rozdělit do dvou menších, aby nemusel vypisovat veřejnou obchodní soutěž. Mluvčí úřadu Kristián Chalupa agentuře řekl, že se rozhlas proti rozhodnutí odvolal.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).