Hlavní navigace

Druhou nejposlouchanější stanicí u nás je Evropa 2, vyměnila si pozici s Frekvencí 1

5. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

DOKUMENT UVNITŘ – Veřejnoprávní Radiožurnál zaznamenal pokles počtu posluchačů, podobně jako v titulku zmiňovaná Frekvence 1, která se ocitla na třetí pozici. Lídrem je nadále Impuls.

Druhým nejposlouchanějším rádiem v České republice už není celoplošná Frekvence 1, ale její kolegyně Evropa 2. Stanice, která cíli především na mladé publikum, a rádio věnované primárně ženám, si vyměnily pozice. Evropa 2 měla ve třetím a čtvrtém kvartálu loňského roku 950 tisíc posluchačů a Frekvence 1 klesla těsně pod devítisettisícovou hranici s 896 tisíci posluchači. Pro první rádio jde o nárůst o 46 tisíc posluchačů, pro druhé naopak pokles o 35 tisíc posluchačů. Tradičně nejúspěšnější stanicí v České republice je celoplošný Impuls. Aktuálně má 1,071 tisíc posluchačů, což je nárůst o 21 tisíc lidí. Klesal veřejnoprávní Radiožurnál, který měl 792 tisíc posluchačů a na třetí pozici mu jich zbývalo téměř 100 tisíc.

MINULÁ DATA: Radiožurnálu opět přibyli posluchači. Je čtvrtý, ale přiblížil se výsledkům Evropy 2

Cloud23

Nejúspěšnější stanicí mezi regionálními rádii je Blaník. Pohyb počtu posluchačů oproti předchozímu měření je minimální. Blaník si polepšil o šest tisíc lidí. Na druhé pozici zůstává Country Rádio, které zaznamenalo zvýšení počtu svých příznivců. Zatímco při minulém měření (ve druhém a třetím kvartálu 2013) to bylo 220 tisíc posluchačů, aktuálně jich hlásí 233 tisíc. Posluchači zůstávají věrní i Rádiu Beat, které je na třetí pozici. Oproti předchozímu měření došlo k nárůstu o minimální možný výsledek – z 218 na 219 tisíc posluchačů. Na čtvrtém místě je Pařízkův Čas, který naopak zaznamenal pokles posluchačské obce, a to o rovných 20 tisíc lidí na 197 tisíc posluchačů.

RP_2013_3+4Q_zprava by Lukáš Lucky Polák

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).