Hlavní navigace

Druhý HD kanál České televize bude plnohodnotný, stejně jako ČT 1 HD

15. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 3. 2012

Spekulace ohledně podoby druhého HD kanálu České televize, o kterém se hovoří již dlouho, jsou minulostí. Veřejnoprávní médium z Kavčích hor skutečně připravuje program označovaný pracovním názvem jako ČT HD 2. Server DigiZone.cz však doposud disponoval s informaci, kdy nebylo jasné, zdali stanice bude vysílat například pouze během olympiády v Londýně, případně i po jejím skončení. Nyní už je v České televizi rozhodnuto.

K TÉMATU: ČT HD skončila, ať žije ČT 1 HD? A na fotbalové Euro v HD kvalitě zapomeňte

Ekonomický deník E15 v úterý informoval o tom, že veřejnoprávní televize rozjíždí přípravy na spuštění druhého HD kanálu, což se nijak nekrylo s rozhovorem, který přinesl web DigiZone.cz v úterý 6. března. Zmatek však mohlo způsobit čtenářům vyjádření technického ředitele Rudolfa Popa, který uvedl k vysílání olympijských her v HD následující: Zda to bude na dvou kanálech, to jsou kroky, které v současnosti řešíme. Chceme, aby divák v HD mohl sledovat naší kompletní olympijskou nabídku.

UXD

ROZHOVOR: Události nabídneme od dubna v HD, říká šéf techniky České televize

Proběhl tedy na Kavčích horách během několika málo dní radikální obrat? Nikoliv. Šéf techniky Pop našemu webu řekl, že v době, kdy byl náš rozhovor pořízen, nebylo možné o této variantě mluvit, protože probíhala schvalovacím řízením a tudíž i utajením pro veřejnost. Po této proceduře se na webu České televize objevila v sekci „Nadlimitní veřejné zakázky“ skutečně položka, která řeší satelitní distribuci kanálu, který můžeme označit jako ČT HD 2. Program má být opět dostupný prostřednictvím pozice 23,5 stupně východně a v ideálním případě by mohl odstartovat již 1. května.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.