Hlavní navigace

Druhý kanál Šlágr TV požádá v horizontu několika dní o licenci, bude i na satelitu

Lukáš Polák

Nová televize by měla na rozdíl od hlavního Šlágru nabízet větší dávku country music. O distribuci vyjednává její vedení s více provozovateli zemských multiplexů.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hudební televize Šlágr manželů Karla a Jany Peterkových se připravuje na spuštění svého druhého kanálu. V horizontu několika dnů, buďto tento, případně příští týden, zažádá jeho vedení o vydání licence Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Vysílání jsme schopni spustit v podstatě okamžitě poté, co licenci obdržíme, řekl serveru DigiZone.cz výkonný ředitel Šlágru Robert Kvapil a dodal: Obsahově a programově už máme v podstatě vše připraveno. Aktuálně už řešíme pouze detaily.

Diners Vánoce2019

K TÉMATU: Šlágr TV se dočká druhého kanálu, pro šíření využije pravděpodobně regionální multiplexy

Co se týká distribuce pozemní cestou, Kvapil zatím neprozradil, v kterém multiplexu by se nová televize, která je pracovně označovaná jako Šlágr 2, měla objevit. Na otázku, zdali České Radiokomunikace staví Regionální síť 8, jež má už sedm přídělů po celé republice, uvedl: Jsme v jednání se všemi operátory včetně Radiokomunikací. Co se týká programu, na rozdíl od hlavního Šlágru má druhý kanál nabídnout více country. V budoucnu počítá jeho vedení i s distribucí prostřednictvím satelitu Astra 3B.