Hlavní navigace

Druidly nově podporuje vytváření mobilních aplikací pro iOS

26. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Aplikace pro publikování obsahu nejen na mobilních telefonech rozšiřuje podporu operačních systémů. Po platformách Windows 8 a Android umožňuje nyní vytvářet aplikace i pro Apple iOS.

Český startup Druidly, který vydavatelům obsahu nabízí nástroj pro rychlé vytváření aplikací pro mobilní telefony, tablety či počítače, zamířil na zařízení Apple. Druidly, které bylo oficiálně spuštěno loni v září, umožňovalo poměrně dlouhou dobu vytvářet aplikace pouze pro Windows 8.  

Letos v lednu začalo Druidly vytvářet aplikace i pro Android. Nyní se mezi podporovanými platformami objevil též operační systém Apple iOS. Prvním zákazníkem, který má díky Druidly aplikaci pro iPhone, je módní projekt Check Czech Fashion.

Druidly není zadarmo, i ta nejzákladnější podoba něco stojí, a platí se měsíčně. Už od začátku má globální ambice. Začínal v Evropě a míří na celý svět. Za Druidly stojí akciová společnost Druidly, Inc. registrovaná v Delaware a majoritu v ní drží zakladatelé (Martin Malý a David Šmehlík) a další podíly patří zaměstnancům a investorům.

MMF24

Martin Malý ale na konci února z Druidly odešel. Není přitom jasné, zdali si i nadále drží ve firmě nějaký podíl. Malý zamířil do vydavatelství Economia, kde by měl podle vlastních slov postavit tým vývojářů pro inovativní projekty.

Zdroj: Druidly blog

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).